• In English
  • Мінекономіки: Впровадження політики держвласності обговорили з держкомпаніями
    Міністерство економіки України, опубліковано 17 грудня 2024 року о 19:00

    Міністерство економіки України разом з партнерами презентувало затверджену Урядом Політику державної власності представникам державних компаній, центральних органів виконавчої влади та іншим стейкхолдерам. Під час презентації була відкрита дискусія з присутніми про нововведення документа.

    Політика держвласності є основою реформи корпоративного управління, вона розроблена з урахуванням кращих міжнародних практик та рекомендацій міжнародних партнерів.

    Політика, зокрема, визначає роль держави в управлінні держкомпаніями, містить обґрунтування та цілі збереження у державній власності підприємств, критерії обов’язковості утворення наглядової ради, вимоги щодо звітності, прозорості та розкриття інформації.

    «Політика державної власності — це дорожня карта для трансформації державних компаній. Вона покликана зробити їх прозорішими, ефективнішими та привабливішими для інвестицій. Адже саме інвестиції – рушійна сила відновлення та розвитку економіки України. Ми прагнемо, аби державні компанії не просто працювали, а стали справжніми рушіями економічного зростання. Для цього маємо обговорити наші подальші кроки після ухвалення Політики держвласності», – підкреслив перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

    Під час заходу учасники детально обговорили ключові аспекти Політики:

    Структуру Політики держвласності, ключові підходи до управління (конкурентна нейтральність, операційна незалежність, виконання спеціальних обов'язків), лист очікування власника, оновлене корпоративне врядування, звітність і розкриття інформації, цілі та плани.

    Тріаж і приватизація: цілі участі держави у володінні та управлінні держкомпаніями, підстави та оцінка потреби залишення компаній у державній власності, класифікація держпідприємств та процедура тріажу, прикладні питання проведення тріажу у 2024 році, стратегія приватизації.

    Дивідендна політика: новий підхід до нарахування дивідендів, очікуваний економічний ефект.

    Політики винагород керівників і членів наглядових рад.

    Довідково

    Політика власності, політика винагороди керівників та політика винагороди членів наглядових рад були підготовлені Міністерством економіки України за участі EY в Україні та юридичної фірми Василь Кісіль і Партнери в межах проекту технічної допомоги Європейського банку реконструкції та розвитку.

    Проект USAID / UКaid SOERA «Діяльність у рамках реформи державних підприємств України» розробляв рекомендації щодо стратегії приватизації об’єктів державної власності та державної дивідендної політики та надавав загальні рекомендації щодо політики держвласності.

    Захід провели за підтримки проекту USAID / UКaid SOERA та ЄБРР.