• In English
 • Мінекономіки ухвалило документи, які дозволять реєструвати нових патентних повірених
  Міністерство економіки України, опубліковано 12 березня 2024 року о 16:39

  Запрацювали нові правила реєстрації осіб, які мають намір стати патентними повіреними, та здійснення ними своєї діяльності. Відповідний Наказ Міністерства економіки України набув чинності 11 березня 2024 року.

  Усього Наказом затвердили 4 документи. Це, зокрема:

  Положення про патентних повірених. Документ визначає, хто такі патентні повірені, як вони діють, їхні права та обов’язки.

  Положення про Атестаційну та Апеляційну комісію. Документи регулюють розгляд заяв та скарг під час процедури атестації патентних повірених.

  Положення про Державний реєстр патентних повірених - визначає процедуру актуалізації інформації щодо усіх зареєстрованих патентних повірених в Україні та можливість отримання безоплатного доступу до неї в електронній формі.

  «Одним з пріоритетних завдань для Міністерства у 2023 році було створення правових умов для здійснення атестації та реєстрації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених). У цьому році після затвердження складу Атестаційної комісії УКРНОІВІ, що виконує функції Національного органу інтелектуальної власності, нарешті буде відновлено розгляд заяв громадян, які висловили намір набути право на зайняття діяльністю патентних повірених, та здійснено їх атестацію.”, – зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.

  З атестацією нових патентних повірених збільшиться кількість атестованих в Україні професіоналів в сфері інтелектуальної власності, які надають послуги в цій сфері та зможуть представляти інтереси національних інноваторів та іноземних інвесторів.


  Докладніше про наказ можна дізнатися за цим посиланням.