Подальше фінансування та розширення програми Світового банку (СБ) «Стійке, інклюзивне та стале підприємство» (RISE), технічну підтримку для підготовки розробки інвестиційної й промислової стратегій, реалізацію спільного проекту I_CAN, залучення СБ до напрацювання і підтримки іпотечних програм в Україні та інші питання обговорили на зустрічі керівники Міністерства економіки та Світового банку.
У зустрічі взяли участь, зокрема, перший заступник Міністра економіки Олексій Соболев, заступник Міністра економіки Андрій Телюпа, Віце-президент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонелла Бассані, Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Боб Сом, Операційний менеджер Світового банку у справах країн Східної Європи Кевін Томлінсон.
«Ми активно просуваємося у нашій співпраці зі Світовим Банком по програмі RISE і наразі напрацьовуємо шляхи її розширення. Також активізуємо роботу над проектом I_CAN, який готує фахівців у різних регіонах якісному управлінню публічними інвестиціями, проектному менеджменту та взаємодії з донорами. Бачимо активний запит з боку громад на таку ініціативу. Для нас не менш важливою є участь Групи Світового банку у діючих механізмах фінансування, зокрема Ukraine Investment Framework, а також розширення фінансування для приватного сектору через фонди приватних інвестицій», - зазначив Олексій Соболев.
Своєю чергою заступник Міністра економіки Андрій Телюпа розповів представникам Світового банку про продовження роботи з підготовки високорівневих документів щодо розвитку ринку житлової нерухомості та іпотеки, а також оновленої стратегії компанії «Укрфінжитло». Робота по останній триває з урахуванням висновків за результатами віртуальної місії Світового банку в грудні минулого року.
«Ми надалі зацікавлені продовжувати співпрацю зі Світовим банком за цим напрямом. Зокрема, у координованій імплементації рекомендацій місії технічної допомоги для оптимізації єОселі, а також в залученні СБ до фінансової підтримки програми. Така підтримка матиме значний позитивний вплив, дозволить швидко розширити допомогу вразливим верствам населення та залучити до участі в програмі єОселя більше українських та іноземних банків», - зазначив Андрій Телюпа.
Також учасники зустрічі обговорили можливість експертного залучення фахівців Світового банку до розробки післявоєнної економічної доктрини України, інвестиційної стратегії та стратегії розвитку промисловості.
«Прагнемо, щоб Промислова стратегія, над якою ми зараз працюємо була абсолютно практичним, чітким та зрозумілим для інвестора документом. Нам важливо, щоб наші партнери та інвестори розуміли, що є нашими пріоритетами, які ключові сфери ми хочемо розвивати та як, який це ефект дасть для економіки країни. Світовий банк має великий досвід допомоги в розробці таких стратегій для інших країн. І ми надзвичайно зацікавлені отримати вашу експертну підтримку в розробці Промислової стратегії України», зазначив Андрій Телюпа.
За підсумками зустрічі учасники домовилися продовжити поглиблену співпрацю в усіх згаданих сферах.
Довідково
Світовий банк є одним з ключових партнерів України. За роки співробітництва СБ затвердив для України позики загальним обсягом більш ніж 29,06 млрд доларів США та 2,28 млрд євро, з яких отримано 27,31 млрд доларів США та 2,23 млрд євро.
З початку повномасштабної агресії банк значно посилив підтримку України мобілізувавши понад 18 млрд доларів США екстреного фінансування, з яких понад 16,4 млрд доларів вже надійшли до України.
Станом на 01 січня 2025 року портфель чинних проектів МБРР, фінансування яких здійснюється коштами позик, складається з 27 проектів на загальну суму 14,84 млрд доларів США та 1,05 млрд євро. Також на стадії реалізації знаходиться 16 проектів, фінансування яких здійснюється грантовими коштами, на загальну суму 17,77 млрд доларів США та 0,05 млрд євро.