• In English
 • Мінекономіки співпрацюватиме з партнерами у сфері підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу
  Міністерство економіки України, опубліковано 10 січня 2024 року о 14:37

  Міністерство економіки України та міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps спільно працюватимуть над подоланням негативних наслідків війни для українського бізнесу. Меморандум про співпрацю підписали 10 січня 2024 року Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко та керівник Місії Mercy Corps в Україні Стівен Джон Клаборн. Документом, зокрема, передбачається співпраця в сфері відновлення постраждалого мікро-, малого та середнього бізнесу шляхом грантової підтримки та інших програм.

  Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки подякувала за допомогу, яку Mercy Corps надала українським громадянам та бізнесу з початку широкомасштабного вторгнення.

  «Ми вдячні за допомогу українським внутрішньо переміщеним особам, за підтримку аграрного сектору. Завдяки вашій ініціативі з підтримки економічної стабільності України підприємства змогли релокуватися в безпечні регіони, працювати та розвиватися. Переконана, наша співпраця, спрямована на відновлення та розвиток мікро-, малого та середнього бізнесу буде результативною та сприятиме посиленню економіки України», - зазначила Юлія Свириденко.

  Згідно з підписаним Меморандумом Мінекономіки та Mercy Corps також співпрацюватимуть у сферах:

  • Подолання негативних наслідків війни як для місцевих громад, так і для українського бізнесу. Йдеться про проведення комплексного аналізу фінансових втрат та руйнувань, а також про відбудову втрачених активів.
  • Взаємодії з бізнес-спільнотою для забезпечення сталого розвитку бізнесу та сприяння зростанню експорту до держав-членів ЄС та США.
  • Розбудови конкурентоспроможної економіки та налагодження ефективного діалогу та співпраці держави та бізнесу.
  • Обміну інформацією про стан релокації бізнесу, актуальні проблеми та перспективи розвитку мікро, малого та середнього бізнесу.
  • Обміну результатами економічних досліджень.

  Меморандум сприятиме оперативному співробітництву у сфері відновлення постраждалого від бойових дій бізнесу в Україні через надання грантової чи фінансової підтримки, реалізацію навчальних та менторських програм. Документ також передбачає впровадження та організацію спільних проєктів і діяльність у сферах відновлення та розвитку підприємництва в Україні.

  Довідково

  Mercy Corps - міжнародна гуманітарна організація, яка працює в Україні з початку повномасштабного вторгнення та має офіси-представництва в Київській, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях. За минулий рік організація надала допомогу близько 1,38 млн вимушено переміщених громадян в Україні та за кордоном. Також Mercy Corps реалізує Програму підтримки економічної стійкості України, спрямовану на підтримку релокованого та місцевого мікро-, малого та середнього бізнесу. Учасникам проекту надаються гранти від півтори до сорока тисяч доларів США на відновлення підприємницької діяльності. В аграрній сфері організація надає допомогу на відновлення втраченої через війну дрібної фермерської діяльності, а також малим та середнім фермерським підприємствам для подолання наслідків війни у сільському господарстві.