• In English
 • Мінекономіки розробляє механізм відновлення засобів виробництва зруйнованих підприємств із залученням матеріально-технічної допомоги
  Міністерство економіки України, опубліковано 16 листопада 2023 року о 10:26

  Міністерство економіки України продовжує роботу над впровадженням механізмів відновлення виробництв, зруйнованих чи пошкоджених війною. В середу, 15 листопада, під головуванням заступника Міністра економіки України Ігоря Фоменка та за участі представників міністерств, обласних державних (військових) адміністрацій, Федерації роботодавців України відбулась нарада, під час якої обговорювалися механізми отримання матеріально-технічної допомоги у вигляді обладнання від виробників країн-партнерів.

  Запропоновані до обговорення механізми попередньо були напрацьовані Міністерством економіки України за участі інших центральних органів виконавчої влади та Федерації роботодавців України, яка представляє бізнес.

  «Ключова ідея: національні виробники, обладнання яких знищене чи пошкоджене внаслідок російської агресії, матимуть можливість отримати обладнання іноземного виробництва як матеріально-технічну допомогу. Акцентую, що йдеться про допомогу саме обладнанням, а не коштами. Воно постачатиметься за механізмами, аналогічними або схожими з механізмами надходження гуманітарної допомоги в Україну. Ми прагнемо якнайшвидше відновити втрачений промисловий потенціал України, і реалізація цієї ідеї буде дуже вагомим кроком до цього. Завдання на найближчий період – спільно напрацювати та запропонувати абсолютно прозорий і чіткий механізм отримання допомоги, зрозумілий як для українського бізнесу, так і для наших іноземних партнерів, на чию підтримку ми розраховуємо», - зазначив Ігор Фоменко.

  Згідно запропонованого до обговорення варіанту, приватні підприємства  подаватимуть офіційно підтверджений перелік пошкодженого обладнання до ОВА, державні – до центральних органів виконавчої влади. Допомога надходитиме через визначених отримувачів гуманітарної допомоги. Мінекономіки планує розробити механізм її розподілу з урахуванням пріоритетності розвитку галузей економіки та економічної доцільності. Крім того обов'язково потрібно розробити дієві запобіжники від зловживань на різних етапах та механізми контролю. 

  Передбачається, що ключовими адресатами матеріально-технічної допомоги у вигляді обладнання стануть підприємства переробки чи ті, що генерують додану вартість.

  Під час обговорення учасниками наради було озвучено низку пропозицій щодо оптимізації запропонованого механізму.

  За підсумками наради вирішено доручити надати відповідні пропозиції та зауваження до Міністерства економіки протягом 10 днів. Також Центральні органи виконавчої влади протягом цього терміну мають подати до Мінекономіки пропозиції щодо створення постійно діючого консультативно-дорадчого органу (робочої групи) з питань гуманітарної допомоги при Мінекономіки, її можливі завдання, повноваження та порядок функціонування. 

  На основі обговорень та пропозицій Міністерством економіки будуть напрацьовані необхідні для запуску механізму проекти рішень.