• In English
 • Мінекономіки презентувало проект Національного плану з енергетики та клімату на засіданні Консультативної групи високого рівня
  Міністерство економіки України, опубліковано 04 березня 2024 року о 18:32

  Міністерство економіки України представило проект Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) на засіданні Консультативної групи високого рівня (HLAG). У зустрічі із міжнародними партнерами 4 березня 2024 року взяв участь заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

  Заступник Міністра привітав учасників HLAG та відзначив, що розробка НПЕК почалася всього вісім місяців тому, і за цей час Україна зробила величезний прогрес. Після вступного слова Олексій Соболев представив проект НПЕКу. Зокрема, повідомив, що розпочався процес стратегічної екологічної оцінки (СЕО), продемонстрував основні цілі, які зафіксовані у проекті НПЕК та поділився енергетичними політиками Плану. Наприкінці зустрічі Олексій Соболев закцентував на питаннях, які поки не вирішені або обговорюються.

  “Найголовніша частина прийде з впровадженням НПЕК. Нам потрібен не лише План, але й спроможність та ресурси для його реалізації. Ми дуже сподіваємося на тісну співпрацю з усіма нашими міжнародними партнерами та потенційними інвесторами, щоб перетворити плани, які ми сьогодні обговорюватимемо, у реальні зміни та реформи”, – наголосив заступник Міністра економіки Олексій Соболев під час свого виступу.

  Також участь у презентації НПЕК взяли заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва та заступник Міністра енергетики Світлана Гринчук.

  На зустрічі сторони обговорили також майбутню Конференцію з питань відновлення України та наступні кроки в рамках розробки НПЕК.

  Довідково

  Міністерство економіки України координує розробку НПЕК, до якої долучені всі ключові міністерства і відомства, спільно з незалежними експертами під егідою аналітичного центру DiXi Group та ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» за підтримки Посольства Великої Британії та Net Zero World Initiative.