• In English
 • Мінекономіки представило напрацювання за програмою Ukraine Facility на мультидонорській платформі з відновлення України
  Міністерство економіки України, опубліковано 05 вересня 2023 року о 18:44

  Сьогодні, 5 вересня, відбулася зустріч мультидонорської координаційної платформи, покликаної забезпечити широку залученість країн-партнерів України та міжнародних фінансових організацій до процесу відбудови та розвитку держави. Міністерство економіки представило напрацювання в рамках підготовки Плану України за програмою Ukraine Facility від Європейського Союзу, окресливши потреби та пріоритети економічного відновлення.

  Програма Ukraine Facility стане фундаментом для відновлення та європейської інтеграції України, забезпечивши внутрішні трансформації держави, реалізацію економічних реформ та стимулювавши розвиток пріоритетних секторів.

  Водночас передбачене фінансування обсягом у 50 млрд євро, 39 млрд євро з яких буде спрямовано на підтримку держбюджету, не зможе покрити всіх потреб з відновлення зруйнованої інфраструктури, які оцінюються у 400-500 млрд євро.

  “В рамках мультидонорської платформи Міністерство економіки веде переговори з міжнародними партнерами, включаючи країни G7 та міжнародні фінансові інституції, щоб заручитися їх підтримкою в процесі відновлення. Ukraine Facility слугує основою, на базі якої ми зможемо залучити додаткових партнерів й розширити програму для забезпечення потреб швидкої відбудови та подальшого розвитку економіки”, - зазначив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

  Координаційна платформа донорів слугуватиме центром для планування, фінансування та моніторингу процесу реалізації проектів з відновлення та реконструкції, включаючи програму Ukraine Facility.