• In English
  • Мінекономіки підтримує проекти громадського сектору та бізнесу, спрямовані на розмінування якомога більше українських земель
    Міністерство економіки України, опубліковано 14 серпня 2024 року о 10:14

    Компанія «Київстар» та Фонд «Повернись живим» 14 серпня запустили другий спільний проект з гуманітарного розмінування — «Нам тут жити 2.0». Мета — забезпечити саперів Сил підтримки ЗСУ роботизованими платформами українського виробництва, транспортом і зв’язком. Ініціатива реалізується за інформаційної підтримки Міністерства економіки України. 

    «Нині Україна є найбільш потенційно замінованою країною у світі. На жаль, від початку року кількість нещасних випадків пов’язаних із мінами та іншими вибухонебезпечними предметами вже сягнула 1006. Якщо ми не будемо діяти об’єднано і швидко, то до 2033 року кількість постраждалих може зрости до 9 тисяч. Тому ми підтримуємо проекти, спрямовані на те, щоб якомога більше українських земель були розміновані. Ми вдячні громадському сектору та соціально-відповідальному бізнесу, який робить значний вклад у безпеку наших людей та нашої землі», — зазначила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України, Юлія Свириденко.

    Завдяки проекту «Нам тут жити 2.0», буде закуплено обладнання для роти інженерних безпілотних систем Сил підтримки ЗСУ. Сапери отримають роботизовані платформи, транспорт, зв’язок, живлення, а також безпілотники для ситуаційної обізнаності та дистанційного розмінування шляхом підривів.

    Роти інженерних безпілотних систем, які будуть забезпечені в рамках ініціативи — це новостворені підрозділи, тому проект «Нам тут жити 2.0» є безпосереднім внеском у розвиток ЗСУ. Надалі Сили підтримки зможуть масштабуватися та ще більше використовувати роботизовані комплекси.

    «Близько 140 000 км² території України потребують розмінування. Щодня сапери метр за метром очищують нашу землю від російських мін та залишків снарядів. Наше завдання — надати їм обладнання, щоб вони могли робити це ефективніше і безпечніше. Роботизовані комплекси дозволять саперам працювати на відстані від небезпечних об’єктів. Засоби зв’язку необхідні для координації підрозділів. Дрони — для аерофотозйомки, фіксації мінних полів, визначення координат. Крім того, саперів забезпечимо транспортом. Це підвищить їхню мобільність», — говорить заступник директора «Повернись живим» Олег Карпенко.

    Проект «Нам тут жити 2.0» допоможе зберегти життя саперів, адже розміновувати території будуть не тільки люди, а й техніка українського виробництва — наземні роботизовані комплекси, а також дрони, які забезпечать дистанційне розмінування шляхом підривів.

    Детальніше на сайті Міністерства економіки.