• In English
 • Мінекономіки: Кількість конкурсів з відбору кандидатів до наглядових рад держкомпаній буде зростати
  Міністерство економіки України, опубліковано 05 червня 2024 року о 17:06

  Кількість конкурсів з відбору кандидатів до наглядових рад держкомпаній буде зростати. Вже зараз триває корпоратизація “Гарантованого покупця” - великого гравця енергетичного ринку. А також прийнято рішення про корпоратизацію ДП “Ліси України”. Про це на конференції «Корпоративна реформа – шлях до прозорого та ефективного управління держмайном» повідомив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

  Уряд затвердив план перетворення держпідприємства “Гарантований покупець” в акціонерне товариство наприкінці квітня. Орієнтовний термін завершення процесу – липень 2025 року. 

  Також Уряд включив “Ліси України”, компанію, яка є найбільшим лісокористувачем країни, до переліку особливо важливих для економіки суб'єктів господарювання державного сектору економіки, призначення керівників та членів наглядових рад яких здійснюється за участю комітету з призначення. Це означає, що наглядову раду компанії сформують на прозорому та відкритому конкурсі за участі комітету з призначення.

  Найближчими тижнями, за словами Олексія Соболева, також має завершитись конкурс і буде сформована наглядова рада НАЕК “Енергоатом” - однієї з найбільших державних компаній.