• In English
 • Мінекономіки затвердило гігієнічні вимоги до виробництва мінеральних та джерельних вод

  Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко підписав наказ №741 «Про затвердження Гігієнічних вимог до виробництва та обігу вод природних мінеральних і вод джерельних».

  Наказом визначаються гігієнічні вимоги до:

  • виробництва та обігу води природної мінеральної та води джерельної;
  • обладнання і технологічного устаткування, які використовуються під час вказаних вище процесів;
  • обробки води природної мінеральної та джерельної.

  Також наказ врегульовує питання:

  • маркування води природної мінеральної та джерельної;
  • застосування до вод природних мінеральних та вод джерельних окремих видів тверджень, наприклад: «Стимулює травлення», «Підходить для приготування їжі для немовлят» тощо.

  Вимоги наказу не будуть застосовуватися до вод, які використовуються для лікувальних цілей (є лікарськими засобами), а також вод, які споживаються людьми у місці їх видобування або в місці їх природного виходу на поверхню.

  «Наказ дозволить запровадити європейські вимоги до вод природних мінеральних, усунути бар’єри для інвестицій у виробництво таких вод в Україні та створити умови для добросовісної конкуренції на ринку», - зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко.

  Наказ ґрунтується і відповідає вимогам Директиви Європейського Парламенту і Ради Європейського Союзу 2009/54/ЄC від 18 червня 2009 р. про використання і розміщення на ринку природних мінеральних вод.

  Наказ набере чинності через три місяці з дня його офіційного опублікування.

  Детальніше з документом можна ознайомитися за посиланням: cutt.ly/IzRtOCV.