• In English
 • Мінекономіки затвердило етапи підготовки і проведення приватизації перших 800 державних підприємств

  4 жовтня в Мінекономіки під головуванням Першого заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Павла Кухти відбулась установча зустріч проектного офісу з питань приватизації. У заході взяли участь представники Мінекономіки, ДП «Прозорро.Продажі», Фонду держмайна (ФДМУ), Фонду гарантування вкладів (ФГВ), Команди з підтримки реформ Мінекономіки та низка консультантів, які увійшли до проекту.

  Мета зустрічі - організація та початок проектної роботи над якнайшвидшим запуском приватизації державних підприємств, що входять до сфер управління різних органів центральної виконавчої влади.

  Павло Кухта повідомив, що в Україні близько 3600 державних підприємств, що демонструють різні показники фінансової та операційної ефективності - від небагатьох успішних до переважної більшості збиткових і зовсім занедбаних. Мінекономіки наразі готує майже 800 держкомпаній до приватизації, запропонувавши організувати і структурувати цей процес як цілісний проект, до якого залучаються всі відповідальні органи влади.

  «Проектна форма роботи дасть нам змогу швидко та ефективно реалізувати і проконтролювати всі етапи підготовки підприємств до приватизації, налагодити ефективну комунікацію між різними залученими органами влади і якнайшвидше дати позитивний результат. Ми нарешті зрушимо процес, що мав бути розпочатий та завершений ще у дев’яностих роках минулого століття, зменшивши вкрай неефективний державний сектор в економіці та залучивши до неї необхідні для зростання інвестиції», - зазначив Павло Кухта.

  Учасники зустрічі затвердили структуру і головні напрями роботи з підготовки підприємств до малої та великої приватизації.

  «Ми маємо досвід успішної роботи у напрямку малої приватизації, яка за рік вже принесла більше 1,5 млрд гривень у бюджети різних рівнів, - відзначив директор ДП «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев. - Ми погодили чіткий план дій, який передбачає передачу об’єктів до ФДМУ від органів їх управління, підготовку до продажу та усунення можливих проблем і ризиків, безпосередній продаж через процедури малої та великої приватизації».