• In English
 • Мінекономіки: Японія ізолює росію від сучасних технологій
  Міністерство економіки України, опубліковано 13 травня 2022 року о 14:51

  Міністерство економіки Японії повідомило про розширення списку товарів і технологій, які заборонені для експорту до російської федерації. Зокрема, туди потрапили квантові комп’ютери, 3D принтери, обладнання для виготовлення мікроелектромеханічних систем, водневого палива, сонячних елементів високої ефективності, полімерні провідники та напівпровідники, пристрої програмного керування для верстатів, електронні мікроскопи та низка інших товарів.

  Такі санкції з боку Японії суттєво обмежать технологічні можливості держави-агресора і не дозволять їй розвивати військові технології та супутні галузі, що обслуговують ВПК. Таким чином зменшуються можливості для ведення агресивних воєн з боку росії, що є головною метою санкційної політики провідних держав світу.

  «Україна вдячна Японії за усі форми підтримки в боротьбі проти російської агресії. Це, зокрема, фінансова допомога у формі пільгового кредиту на суму 100 млн доларів, грантова допомога на закупівлю медичного обладнання, анонсоване ембарго на імпорт російської сирої нафти та інші санкції. Розраховуємо також на дієві кроки японського уряду в бік заборони на торгівлю усіма російськими енергоресурсами, а також введення санкцій у секторі морського рибальства. Наразі близько 30% підприємств Японії припинили діяльність в рф, частина  впровадила заборону експорту своєї продукції або обмеження номенклатури виробництва. Очікуємо, що частка японського бізнесу, який припинить будь-яку співпрацю з росією зростатиме», - наголосила Перша віцепрем'єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Нагадаємо, що під час нещодавньої зустрічі Юлії Свириденко та Міністра економіки, торгівлі та промисловості Японії Коічі Хагіуди йшлося про сприяння японської сторони у вирішенні паливної кризи. Зокрема, шляхом збільшення поставок електрокарів. Коічі Хагіуда висловив свою підтримку цій ініціативі і заявив про намір заохотити японських виробників збільшити поставки до України.