• In English
 • Мінекономіки створює робочу групу по імплементації закону про обіг с/г земель

  Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства вітає прийняття у другому читанні законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Відкриття ринку землі заплановано на 1 липня 2021 року.

  "Дуже важливо, що політичні сили змогли знайти консенсус, внести додаткові запобіжники в проект закону та відкрити нову сторінку в українській історії. Зараз наше головне завдання - підготуватися до відкриття ринку землі і створити всі необхідні умови для того, щоб фермер отримав доступ до кредитних ресурсів, не допустити рейдерства і встановити такі правила гри, які б дозволили створювати нові робочі місця і розвиватися аграрному сектору. Ми розпочинаємо консультації з аграріями та створюємо спеціальну робочу групу по імплементації цього закону", - прокоментував прийняття закону про ринок землі Міністр економіки, сільського господарства та торгівлі Ігор Петрашко.

  Законопроект визначає ключові параметри функціонування ринку землі.

  Так, законопроектом передбачається поетапне запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення:

  з 1 липня 2021 року до 1 січня 2024 року покупцями земель сільськогосподарського призначення зможуть бути лише фізичні особи – громадяни України;

  з 1 січня 2024 року покупцями зможуть бути також і юридичні особи.

  До 1 січня 2024 року для громадян діятиме обмеження на набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею до 100 га. Зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, набуті у власність громадянином до набрання чинності законом.

  Передбачається заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, вони залишаться державним стратегічним резервом.