• In English
 • Мінекономіки: Стратегія економічної безпеки - фундамент для забезпечення економічного суверенітету України

  Сьогодні, 9 лютого, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді долучилась до експертного обговорення проекту Стратегії економічної безпеки до 2025 року.

  «Стратегія економічної безпеки - надзвичайно важливий для країни документ, що має стати ключовим для формування державної політики у сфері забезпечення економічного суверенітету. Ми вперше на законодавчому рівні визначили саме поняття економічної безпеки, а також основні економічні виклики та загрози для безпеки України та шляхи їх подолання», - зазначила Світлана Панаіотіді.

  Так, стратегія базується на пріоритетах національних економічних інтересів та визначає мету, напрями, завдання та механізми державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки. У документі проведено детальну оцінку стану економічної безпеки та ідентифіковано загрози за основними складовими економічної безпеки – фінансовою, виробничою, інвестиційно-інноваційною, зовнішньоекономічною, макроекономічною.

  Реалізація Стратегії дозволить запровадити прозору систему постійного моніторингу економічної стійкості та щорічну системну оцінку стану економічної безпеки, а також сприятиме підвищенню ефективності реалізації державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки і політичну відповідальність за її результати.

  «Процес підготовки Стратегії був максимально прозорим та інклюзивним, всі зацікавлені сторони могли долучитися до обговорення та надати свої пропозиції. Дякую всім експертам, які були залученні в розробці документу», - додала Світлана Панаіотіді

  Наразі проект Стратегії перебуває на правовій експертизі в Мін’юсті та антикорупційній експертизі в НАЗК, одночасно триває електронне публічне обговорення. Ознайомитись з документом можна за посиланням: https://bit.ly/3jzUXEI

  Довідково

  Проект Стратегії економічної безпеки розроблена на виконання пункту 66 Стратегії національної безпеки України "Безпека людини - безпека країни", затвердженої Указом Президента України від 14 вересня 2020 року № 392, та пункту 3 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 вересня 2020 року "Про Стратегію національної безпеки України", введеного в дію зазначеним Указом.