• In English
 • Мінекономіки: Продовжується впровадження кращих практик корпоративного управління на державних підприємствах
  Міністерство економіки України, опубліковано 06 жовтня 2021 року о 19:10

  6 жовтня 2021 р. під головуванням заступника Міністра економіки України Крістіни Голубицької відбулося засідання Керівного комітету високого рівня, утвореного відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та ЄБРР щодо запобігання корупції та сприяння прозорому та ефективному управлінню в державному секторі.

  Члени зазначеного комітету, до складу якого входять представники Уряду, ЄБРР, державних органів, зокрема Укравтодору та Автомобільних доріг України разом з представниками НАЗК та НАДС обговорили та затвердили План заходів Укравтодору з протидії корупції.

  Основні положення зазначеного Плану заходів стосуються статусу посади Керуючого Сектору з питань запобігання та виявлення корупції в Укравтодорі, розробки антикорупційної комплаєнс програми доброчесності, кодексу етики та поведінки.

  Прийняття та реалізація Плану заходів дозволить Укравтодору та ЄБРР перейти до наступної стадії співробітництва в рамках програми кредитування «Дорожні Коридори України» на суму 450 млн євро та сприятиме подоланню корупційних ризиків в Укравтодорі, запровадивши ефективні механізми функціонування державного сектору.

  Довідково

  Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та ЄБРР щодо запобігання корупції та сприяння прозорому та ефективному управлінню в державному секторі підписаний 7 жовтня 2020 р. Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та Керуючим Директором ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

  Основні положення Меморандуму стосуються:

  • впровадження найкращих стандартів корпоративного управління відповідно до
  • Керівних принципів ОЕСР щодо корпоративного врядування на підприємствах
  • державної форми власності;
  • створення механізму контролю державних закупівель та;
  • запобігання хабарництву та корупції в державному секторі.

  Також важливою складовою Меморандуму є запровадження пілотного проекту в Укравтодорі стосовно розробки політик та впровадження належних процедур щодо забезпечення доброчесності та зменшення корупційних ризиків в діяльності Агентства.