• In English
 • Мінекономіки поглиблює співпрацю з експертами ЄС для захисту географічних зазначень українських продуктів

  12 січня заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко провів зустріч з представниками проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні», під час якої сторони обговорили результати спільної роботи та сформували план дій щодо подальших кроків.

  Метою співпраці є наближення системи географічних зазначень в Україні до вимог законодавства ЄС  та реалізація відповідної частини Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

  Під час робочої дискусії сторони домовились зосередити спільні зусилля на розробці і ухваленні трьох проектів Законів у сфері правової охорони географічних зазначень для:

  1)     сільськогосподарської продукції і харчових продуктів;

  2)     вин;

  3)     інших спиртних напоїв (крім вин).

  «Ухвалення цих трьох проектів Законів наблизить українське законодавства до права ЄС та позитивно вплине на ринкове середовище, сприятиме виходу на європейські ринки українських унікальних продуктів», - зазначив Сергій Глущенко.

  Нагадаємо, Україна раніше заявила про намір одержати в Європейському Союзі правову охорону для трьох нових географічних зазначень України, зареєстрованих відповідно до європейських стандартів. Зокрема, це такі географічні зазначення, як: гуцульська овеча бриндза, гуцульська коров’яча бриндза, мелітопольська черешня.