• In English
 • Мінекономіки підготовлено новий проект Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України


  18 вересня 2020 року Мінекономіки надіслано до зацікавлених органів проект Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України, яка була розроблена з урахуванням прийнятої 14 вересня Стратегії національної безпеки України та на основі результатів вперше проведеного в Україні Огляду оборонно-промислового комплексу (ОПК).

  «Стратегія розвитку оборонно-промислового комплексу служитиме «дорожньою мапою» започаткованих в країні реформ оборонно-промислового комплексу, і саме на її основі буде актуалізовано та реалізовано Державну цільову програму реформування і розвитку оборонно-промислового комплексу України та Державну цільову програму створення та освоєння виробництва боєприпасів та продуктів спеціальної хімії», - зазначила заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді. 

  Метою розробленої Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу є трансформація ОПК для найкращого задоволення потреб сил безпеки і сил оборони для виконання завдань за призначенням у поточних і прогнозованих умовах безпекового середовища у спосіб, що сприяє розвитку економіки держави.

  У проекті Стратегії сформовано чітку структуру очікуваних результатів у вигляді ієрархії цілей.

  Мета реформування ОПК досягається шляхом реалізації п'яти стратегічних цілей, розподілених у порядку пріоритетності. В свою чергу, кожна стратегічна ціль розподілена на декілька оперативних завдань, імплементація яких є необхідною умовою для досягнення відповідної стратегічної цілі.

  До підготовки Стратегії  розвитку оборонно-промислового комплексу України, як і до проведення Огляду, були залучені не тільки представники державних органів та установ сектору безпеки і оборони, а й приватні підприємства – виробники продукції та надавачі послуг у сфері безпеки та оборони, громадські організації, у тому числі -  проект “Супровід урядових реформ в Україні (SURGe)”, Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО)”, а також незалежні вітчизняні та міжнародні експерти.

  Стратегія має значення не лише як внутрішній план подальшого розвитку вітчизняного ОПК, а і як документ, що підтверджує проведення розпочатих реформ ОПК, спрямованих на впровадження міжнародних, європейських стандартів та стандартів НАТО у даній сфері.