• In English
 • Мінекономіки: Обговорено нові можливості партнерства між Україною та Великою Британією

  8 грудня відбувся круглий стіл, присвячений розвитку двосторонніх відносин України та Великої Британії в контексті підписаної 8 жовтня поточного року Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство.

  Участь у заході взяв заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України Тарас Качка, Міністр з питань європейського сусідства та Америки, закордонних справ, Співдружності та розвитку пані Венді Мортон (Великобританія), заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква та міжнародні експерти.

  «Підписана Угода між нашими країнами сприятиме покращенню балансу і структури двосторонньої торгівлі та відкриває нові можливості для розвитку українсько-британського партнерства. Наразі Уряд України здійснює комплекс процедур, необхідних для ратифікації Угоди та повноцінного застосування зони вільної торгівлі між двома країнами з 1 січня 2021 року», - зазначив заступник Міністра Тарас Качка.

  Так, за 9 місяців 2020 року товарообіг між країнами склав понад $1 млрд, з яких експорт українських товарів склав $452,1 млн. За словами Тараса Качки, Україна багато разів доводила, що є надійним та передбачуваним торговим партнером, який експортує широкий асортимент с/г продукції на зовнішні ринки, в тому числі Великої Британії. Крім того, залучення інвестицій британської сторони в українське сільське господарство гарантуватиме подальший доступ британських споживачів до якісної аграрної та харчової продукції.

  Сторони також виявили зацікавленість щодо встановлення неформального діалогу із залученням представників органів влади та бізнес кіл з України та Великої Британії для пошуку спільних рішень у таких питаннях як: логістика і транзит, захист інвестицій, посилення двостороннього торгового співробітництва, розширення бізнес-партнерства України та Великобританії, залучення інвестицій у сільське господарство тощо.