• In English
 • Мінекоенерго: Продаж необробленої деревини виключно на електронних аукціонах виведе ринок із тіні
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 03 лютого 2020 року о 16:58

  За ініціативи Міністерства енергетики та захисту довкілля з 1 лютого 2020 року розпочався експериментальний проект щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини, який затверджений постановою Уряду від 4 грудня 2019 року № 1178.

  Тепер необроблена деревина буде продаватися лісокористувачами тільки на прозорих електронних аукціонах.

  Зазначеною постановою затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу окремих партій необробленої деревини, яким передбачено, що продаж деревини відбуватиметься в електронній торговій системі Прозорро.Продажі та на інших електронних аукціонах. Участь в аукціонах можуть взяти, як громадяни України та юридичні особи - резиденти, так і зарубіжні юридичні особи.

  Також врегульовано основні особливості аукціонів: вони відбуватимуться на підвищення ціни та в разі відсутності переможця проводитиметься обов'язковий повторний аукціон зі зниженням стартової ціни, яка не може бути меншою за собівартість деревини. Крім того, переможець аукціону зобов'язується внести 10% передоплату за укладеним договором купівлі-продажу.

  Важливо відзначити, що головними завданнями експериментального проекту є:

  • забезпечення відкритої та конкурентної процедури продажу деревини;
  • усунення непрозорих механізмів продажу деревини;
  • відкритість і загальнодоступність даних про результати аукціонів, ціни та покупців, а також облік такої інформації в електронній системі обліку деревини;
  • забезпечення контролю громадськості за ходом та результатами відкритих електронних аукціонів;
  • повноцінний моніторинг використання лісових ресурсів.