• In English
 • Міндовкілля: Уряд продовжує документувати злочини окупантів проти довкілля довкілля і буде використовувати всі можливості для притягнення до відповідальності країни агресора

  Дайджест ключових наслідків російської агресії для українського довкілля за 4-10 травня 2022 року

  Уряд України продовжує документувати злочини окупантів проти довкілля і буде використовувати всі можливості для притягнення до відповідальності країни агресора. Ця робота базується на міжнародному досвіді і відбувається із залученням провідних фахівців з України та з-за кордону.

  Важливим кроком для зміцнення міжнародної співпраці у галузі захисту довкілля стало прийняття Верховною Радою Закону «Про приєднання України до Конвенції про транскордонний вплив промислових аварій» 3 травня 2022 року.

  “Для України в сьогоднішніх умовах, коли окупант обстрілює промислові об'єкти та провокує масштабні аварії на нашій території, важливо використовувати всі доступні міжнародні правові інструменти, щоб убезпечити громадян і довкілля від наслідків “руського миру”. Це важливо і для інших країн, адже такі аварії несуть у собі ризики транскордонного впливу. Долучення до Конвенції - це об'єднання зусиль з європейськими країнами, США, Канадою, заручення міжнародною підтримкою та допомогою у вирішенні зазначених питань”, - прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

  10 травня Кабінет Міністрів затвердив нові спеціальні такси для обчислення розміру шкоди природно-заповідному фонду України. Встановлення нових такс дозволить обчислювати реальні обсяги завданої російським агресором шкоди.

  Більше читайте на сайті Міндовкілля.