• In English
  • Міндовкілля: Науково-дослідне судно «Бельгіка» прибуло до України

    Сьогодні до Одеси в акваторію морського вокзалу прибуло легендарне науково-дослідне судно «Бельгіка», що було передано Україні Королівством Бельгія для розвитку моніторингу морів.

    «З часу окупації Криму Україна з 2014 року залишилася без технічного інструменту для моніторингу Чорного й Азовського морів. Тепер ситуація зміниться і ми зможемо відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг Чорного та Азовського морів, а також успішно впроваджувати Директиви ЄС щодо морського довкілля. Вдячний Королівству Бельгія за такий важливий для України подарунок, а партнерам з проекту EU4EMBLAS, Спільному дослідницькому центру ЄС та Український науковий центр екології моря за співпрацю», - прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

    Із порту Зеебрюгге, Бельгія до Одеси судно пройшло 8,600 км. На шляху до України, українські та міжнародні науковці оцінили наявність плавучого сміття, відбирали проби морської води і донних відкладів для унікального скринінгу на присутність десятків тисяч речовин – забрудників та мікропластику, виділили ДНК з довкілля задля оцінки біорізноманіття та аналізу поширення генів антибіотикорезистентності у морських мікроорганізмів.