• In English
  • Міндовкілля: «Зелене» відновлення України потребує довгострокового кліматичного фінансування, і наш пріоритет сьогодні – створити підґрунтя для інвестицій у найкращі доступні технології

    «Зелене» відновлення України потребує довгострокового кліматичного фінансування, і наш пріоритет сьогодні – створити підґрунтя для інвестицій у найкращі доступні технології. Про це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук заявила під час свого виступу в межах підготовчого заходу з Бізнес-виміру Української конференції з питань відновлення «On the Road to URC 2025» у Мілані. Це перший захід на шляху підготовки до URC-2025 за участі представників нашого Уряду, а також українського та італійського бізнесу.

    Світлана Гринчук під час свого виступу наголосила, що попри виклики війни, ми вже готуємо нормативно-правову базу для залучення кліматичного фінансування за підтримки міжнародних партнерів.

    «Цього року у липні Рим прийматиме Ukraine Recovery Conference. Наші країни вже мають досвід співпраці у довкіллєвій сфері як на вищому політичному, так і на технічному рівнях. Сталий розвиток та Європейський зелений курс – наші спільні пріоритети. Обговорили це під час спільної зустрічі із Віце-прем'єр-міністром, Міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Антоніо Таяні та Першим віце-прем'єр-міністром України - Міністром економіки України Юлією Свириденко», - зазначила Світлана Гринчук.

    Очільниця Міндовкілля розповіла партнерам про довкіллєві напрацювання України в межах Пункту 8 Формули миру Володимира Зеленського «Екологічна безпека».

    «Це не лише про сталий мир, а й про «зелене» відновлення за найкращими доступними технологіями. Наша мета – інтеграція екологічного компоненту у всі сфери економіки України», - зауважила Міністр.

    Вона поінформувала учасників заходу, що:

    · На шляху реалізації Пункту 8 вже працює Платформа «зеленого» відновлення у співпраці з UNEP/UNECE/ОЕСD.

    · Україна схвалила ціль кліматичної нейтральності до 2050 року.

    · Розробляється законопроект «Про зелене відновлення» відповідно до Зеленої таксономії та досвіду ЄС.

    · На фінальному етапі – визначення оптимального набору інструментів вуглецевого ціноутворення для української економіки, аби декарбонізація сприяла сталому відновленню, а в подальшому – переходу до стійкого та «зеленого» зростання.

    «Сьогодні на полях конференції представляємо світовій спільноті наші ключові інвестиційні кейси, такі як будівництво водогонів за урядовою програмою водопостачання у фронтових регіонах, управління відходами, лісове господарство, надрокористування, а також розвиток альтернативної енергетики. Тут є величезний потенціал для взаємодії з міжнародними партнерами та інвесторами. Дякую Італії за потужну підтримку України у багатьох сферах та інтерес до розвитку спільних проєктів», - зазначила Світлана Гринчук.