Стратегія стане дорожньою картою впровадження СТВ в Україні. Документ виконує наші зобов'язання за Ukraine Facility та євроінтеграцією, охоплює період до 2033 року та спрямований на скорочення викидів парникових газів і пом'якшення наслідків зміни клімату.
За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, запуск СТВ дозволить Україні приєднатися до європейської системи торгівлі викидами та зробити так, аби ми були в кордонах СВАМ і він не мав впливу на нашу економіку. У планах Міндовкілля в 2025 році запустити Систему торгівлі в пілотному режимі, щоб у 2026 році вона запрацювала на повну.
СТВ є важливим ринковим інструментом для зниження викидів парникових газів, і його впровадження в Україні забезпечить гнучкість підприємствам у виборі шляхів досягнення екологічних цілей, збереже конкурентоспроможність бізнесу та сприятиме економічному розвитку країни. Зокрема, система допоможе уникнути або пом'якшити наслідки запровадження CBAM для експортноорієнтованих галузей, таких як електроенергетика.
Стратегією визначено три основні цілі:
Формування необхідної нормативно-правової бази.
Забезпечення ефективного функціонування СТВ в Україні, сумісної з СТВ ЄС.
Підтримка постійного діалогу для сприяння взаємодії та підвищення обізнаності зацікавлених сторін щодо впровадження СТВ.
Впровадження СТВ передбачає три етапи:
Проект Стратегії впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів розроблений Міндовкілля спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за підтримки уряду Німеччини.
З проектом документа можна ознайомитися на сайті Міндовкілля https://bit.ly/3KzohcP
Запрошуємо до 5 липня 2024 року надсилати ваші пропозиції до документа на поштову адресу Міндовкілля: вул. Митрополита Василя Липківського, 35; м. Київ, 03035 або електронну адресу: info@mepr.gov.ua.