• In English
 • Мінцифри запускає експериментальний проект розмитнення авто в кілька кліків через Дію
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 15 вересня 2021 року о 17:41

  Здійснити митне оформлення автомобілів можна буде в Дії. Уряд ухвалив постанову про експериментальний проект, який Мінцифри розробляє спільно з Мінекономіки, Мінфіном, МВС та митною службою.

  Подати необхідні документи, сплатити митний збір і завершити митне оформлення транспортного засобу можна буде онлайн. Усе максимально зручно, просто і без жодної корупції.

  Для впровадження проекту була вибрана одна з найпоширеніших категорій транспортних засобів, які найчастіше ввозяться на митну територію України, — 8703. Це легкові автомобілі, мотоцикли, скутери тощо.

  Для десятків тисяч українців ввезення авто часто створювало непотрібні обмеження, незручності та затягування. Завдяки цій постанові стане можливим значно зменшити корупційні ризики під час розмитнення авто, а людський фактор із цього процесу — максимально усунути.

  Відповідно до постанови можна буде:

  • здійснити митне оформлення шляхом подання попередньої митної декларації, загальної декларації прибуття в усній формі;
  • подати документи в електронній формі в Дії;
  • сплатити митні платежі в Дії протягом 10 днів;
  • завершити митне оформлення автоматично.

  Експериментальний проект внесе зміни в Митний та Податковий кодекси України, що дозволить розмитнювати через Дію й інші види транспорту.

  Проект реалізується за підтримки проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і Офісу простих рішень та результатів.