• In English
 • Мінцифри: Які оновлення чекають електронні будівельні послуги у серпні?
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 30 липня 2021 року о 15:46

  Мінцифри, Мінрегіон і міжнародні партнери створюють будівельні онлайн-послуги, які допомагають боротися з корупцією. Впровадження онлайн-сервісів у сфері будівництва дозволяє зменшити хабарництво на 734 млн грн на рік. З 1 серпня в е-системі у сфері будівництва з’являться три оновлення. Вони стосуватимуться проектної документації, присвоєння та зміни адрес об’єктів будівництва й технічної інвентаризації.

  Перед оновленням функціонала будуть проведені онлайн-навчання та оновлені інструкції користувачів.

  Серед оновлень:

  Обов'язкове завантаження в ЄДЕССБ проектної документації. Для об'єктів СС2/СС3 для отримання дозволу на початок будівельних робіт обов'язковим є подання проектної документації в повному обсязі, а для СС1 — зазначення номера проектної документації в повідомленнях та деклараціях. Відтепер потрібно буде вносити відомості про координати об’єктів будівництва, їх висотність, розрахунок класу наслідків тощо. Це дозволить уникнути ситуацій, коли відбувались підміни в проектній документації. Наприклад, коли незаконно збільшилась кількість поверхів чи розміри будівництва.

  Обов’язкове внесення даних про проведену технічну інвентаризацію об’єктів. Відтепер ДАБІ, держреєстратори та нотаріуси можуть отримати довідку про технічну інвентаризацію нерухомості, перш ніж реєструвати її. Це унеможливить використання підробних техпаспортів, якщо в забудовника є мета легалізувати будівлю з порушеннями. Дані можуть вносити лише особи, які мають професійну атестацію та сертифікат кваліфікації на право виконання технічної інвентаризації. Ця можливість доступна в особистому кабінеті атестованих осіб в е-системі будівництва. Якщо доступу до кабінету нема, необхідно пройти верифікацію. Як це зробити, читайте за посиланням.

  Присвоєння, зміна, коригування, анулювання адреси об’єкта будівництва та об’єкта нерухомого майна буде відбуватись через ЄДЕССБ. Реєстратори речових прав зможуть отримувати відомості про присвоєння адреси з електронної системи у сфері будівництва. Це зменшить кількість контактів людей з чиновниками та зробить систему прозорішою. Також буде можливість відстежувати всі зміни об’єкта.

  Єдина державна електронна система у сфері будівництва розроблена Міністерством розвитку громад і територій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».