• In English
 • Мінцифри взяло участь у презентації Індексу цифрової трансформації 2021
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 25 травня 2021 року о 18:58

  Європейська Бізнес Асоціація вперше провела експертне дослідження поточного стану цифрової трансформації на приватному та державному рівнях — Індекс цифрової трансформації 2021. Дослідження проводилось у партнерстві з компаніями Хуавей Україна та SAP Ukraine. Учасники дослідження — 130 генеральних, операційних та технічних директорів членських компаній Європейської Бізнес Асоціації.

  Під час презентації дослідження заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан прокоментувала результати дослідження, зокрема, що один із ключових бар’єрів розвитку цифрової трансформації в бізнесі — це відсутність цифрової грамотності (відзначили 31% опитаних).

  «У кінці 2019 року, до початку пандемії, ми провели перше в історії України дослідження цифрових навичок громадян. Виявилося, що 53% українців володіють цифровими навичками нижче базового рівня, зокрема, 15% українців взагалі не мають цифрових навичок. Саме тому ми реалізовуємо проект Дія.Цифрова освіта, щоб навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки, а також реалізовуємо освітні та консультативні ініціативи в межах проекту Дія.Бізнес».

  Найвищу оцінку серед складових індексу отримав загальний рівень цифрової трансформації компаній:

  47% директорів оцінили рівень цифрового розвитку свого бізнесу як помірний;

  39% — вважають, що він є високим;

  5% — дуже високим;

  9% респондентів вважають, що рівень цифрової трансформації їхніх компаній є низьким та дуже низьким.

  Переважна більшість — 89% опитаних вказали, що корпоративна стратегія їхньої компанії містить цілі цифрової трансформації. 

  На думку представників бізнесу, нижчими темпами відбувається цифрова трансформація галузей, у яких вони задіяні:

  55% опитаних вважають, що рівень цифрової трансформації галузей їхньої діяльності є помірним;

  16% — високим;

  6% — дуже високим;

  23% вважають його низьким або дуже низьким.

  До трійки бар’єрів, що перешкоджають розвитку цифрової трансформації в бізнесі, директори компаній віднесли:

  зарегульованість та неефективне законодавство;

  недостатнє фінансування;

  низьку цифрову грамотність.

  41% директорів оцінюють рівень цифрової грамотності своїх співробітників як помірний, а 13% вважають його низьким.

  Бізнес інвестує в розвиток цифрових технологій. За результатами опитування, пріоритетними інвестиціями у цьому напрямку є:

  взаємодія з клієнтами (CRM, електронна комерція, автоматизація маркетингу) — 85% компаній;

  аналіз даних — 55%;

  управління взаємодією зі співробітниками (базові HR-процеси, управління талантами, цифрове робоче місце) — 48%.

  55% опитаних задовільно оцінюють обсяг та якість надання державних е-послуг. Водночас 38% вважають, що рівень надання таких послуг є низьким або дуже низьким. Ще 7% оцінили надання державних електронних послуг на високому рівні. Серед найбільш поширених електронних державних сервісів найкраще респонденти індексу оцінили роботу єдиного порталу державних послуг Дія.

  Найгірше серед складових індексу бізнес оцінив рівень розвитку цифрової інфраструктури, а також рівень цифрової інклюзії в Україні:

  47% респондентів оцінюють розвиток цифрової інфраструктури як помірний і 42% — як низький або дуже низький;

  54% оцінюють рівень цифрової інклюзії як низький чи дуже низький і 32% — як помірний.

  Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко наголосила: «Минулий 2020 рік спонукав бізнес до безпрецедентних змін та пришвидшення процесів цифрової трансформації, тому ми вирішили дослідити процеси розгортання діджиталізації. Ми сподіваємося, що отримані дані будуть корисними для усунення бар’єрів та пошуку точок зростання, а проведене дослідження у подальшому слугуватиме індикатором темпів цифрової трансформації бізнесу та державного сектору в Україні».

  «Відкритий діалог сьогодні за участю усіх зацікавлених сторін — це приклад, як можна формувати ефективну екосистему для обміну досвідом та планування майбутнього на основі результатів Індексу цифрової трансформації», — зазначив директор Huawei Ukraine Ма Ці.

  Директор SAP Ukraine Максим Матяш підкреслив: «Ми спостерігаємо динамічне зростання українського ІТ-ринку. Проте існують певні бар’єри, які гальмують розвиток цифровізації через досить складне регулювання галузі, еміграцію фахівців, слабку інфраструктурну підтримку нових проектів, обмеження на використання хмарних технологій у держсекторі тощо. Це підтверджують і результати експертного дослідження».