• In English
 • Мінцифри: Усі електронні підписи, які мають українці, дійсні
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 04 листопада 2020 року о 17:35

  Вже протягом двох років, з моменту набуття чинності Законом України “Про електронні довірчі послуги”, українці отримують лише сучасні електронні підписи європейського типу — кваліфіковані та удосконалені.

  Таким чином Мінцифри разом іншими державними органами забезпечили українцям можливість без перешкод перейти на нові електронні підписи та зручно ними користуватися.

  “За півроку близько 4,5 млн разів користувачі перевірили та наклали електронний підпис на сервісах Мінцифри. Для нас важливо, щоб електронні довірчі послуги були доступними, безпечними та сучасними для всіх українців,” — підкреслює заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку публічних послуг Людмила Рабчинська.

  Які можливості є наразі в користувачів електронних довірчих послуг?

  Удосконалений електронний підпис призначений для масового використання. Він найбільш доступний і за останні два роки прийшов на заміну застарілого ЕЦП. 92% громадян користуються саме таким підписом. Головна його особливість — можливість зберігання на файловому носієві, наприклад звичайній флешці. Використовується у більшості життєвих ситуацій. Зокрема, під час отримання е-послуг на порталі Дія, наприклад, при відкритті ФОП.

  Кваліфікований електронний підпис призначений для використання в ситуаціях, які потребують підвищеного захисту. Наприклад, державними службовцями чи нотаріусами. Головна його відмінність від удосконаленого електронного підпису — зберігання на захищеному носії — токені чи у хмарі.

  Протягом двох років відбувався перехід на нові електронні підписи. За цей період закінчилася дія усіх ЕЦП, адже термін їх використання саме два роки. Отже, усі електронні підписи, які видані протягом дії закону, дійсні.

  Важливо: отримати кваліфіковані та удосконалені електронні підписи можна у кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг. Їх перелік за посиланням: https://czo.gov.ua/ca-registry.