• In English
 • Мінцифри та Програма USAID КЕУ спільно розвиватимуть український IT-сектор
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 24 травня 2021 року о 18:30

  Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підписали меморандум про співпрацю. Заплановані активності в межах документа сприятимуть посиленню позицій IT-сектору та створенню конкурентного середовища.

  Партнерство підписали заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков та заступник керівника Програми USAID КЕУ Олеся Залуська.

  «Діджиталізація та розвиток IT-сфери — одне з пріоритетних завдань нашого Міністерства. Наша мета — створити в Україні найкращі у світі умови для розвитку IT. Для цього ми запускаємо спеціальний правовий режим для IT-компаній Дія City, створюємо легальний ринок віртуальних активів та проект е-резидентства. Я вдячний нашим партнерам — Програмі USAID КЕУ — за допомогу в системному розвитку ІТ-індустрії, включно зі створенням сприятливого правового середовища, розвитку ІТ-освіти, а також стартапів і продуктових компаній в Україні», — зазначив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

  Основною метою меморандуму є взаємовигідне співробітництво сторін, спрямоване на посилення внутрішнього IT-ринку, який створюватиме власні продукти, конкуруючи зі світовими компаніями.

  «Міністерство цифрової трансформації є лідером із діджиталізації в Уряді, спрямовуючи зусилля на створення сприятливого середовища для розвитку інформаційних технологій — як всередині Уряду, так і для приватного сектору. Програма USAID КЕУ рішуче підтримує зусилля Міністерства, спрямовані на розвиток конкурентоспроможної економіки України», — сказав Девід Андерсон, керівник Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

  Меморандум передбачає співпрацю за такими напрямами:

  – впровадження найкращих практик для створення сприятливого правового режиму для сталого розвитку IT-сфери;

  – торгові місії технологічних компаній у Північну Америку, Близький Схід та європейські ринки;

  – посилення українського бізнесу на локальному та глобальних ринках;

  – освітні ініціативи з фокусом на інновації, управління стартапами та збільшення кількості ІТ-фахівців.

  За підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» вже реалізовано чимало спільних проектів, зокрема, навчання тисячі студентів із 64-х університетів у «Підприємницькому університеті». Також завдяки спільній ініціативі YEP та Мінцифри десятки стартапів взяли участь у торгові місії в США та Велику Британію.

  Довідково

  Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) сприяє розвитку сильної, диверсифікованої та відкритої економіки України шляхом покращення бізнес-середовища для малих та середніх підприємств (МСП), підвищення конкурентності ключових галузей економіки й забезпечення України можливостями скористатись перевагами від угод про вільну торгівлю. Метою Програми КЕУ є заохочення створення бізнес-стартапів і діяльності малих та середніх підприємств (МСП), підвищення конкуренції на внутрішньому ринку України та підтримка конкурентоспроможності українських підприємств на міжнародних ринках.