• In English
 • Мінцифри: Мережа ЦНАП зросла до 2337 точок доступу до адмінпослуг
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 10 серпня 2021 року о 11:53

  За результатами моніторингу у II кварталі 2021 року мережа ЦНАП зросла до 2337 точок доступу до адмінпослуг. Серед них — 1224 віддалених робочих місць, 984 ЦНАП та Дія Центрів, 105 територіальних підрозділів та 24 мобільних ЦНАП. Таке розгалуження мережі надасть можливість людям отримувати більше якісних адмінпослуг по всій Україні — від великих міст до віддалених сіл.

  Які переваги розвитку мережі ЦНАП для українців:

  • адміністративні послуги стали ще ближчими до громадян;
  • з’явилися нові робочі місця в громадах;
  • зменшилась кількість черг завдяки новим точкам доступу до адмінпослуг;
  • навіть у найвіддаленіших населених пунктах з'явилася можливість отримувати держпослуги поруч із домом.

  З початку 2021 року в населених пунктах-колишніх центрах районів були утворені 234 ЦНАП органів місцевого самоврядування. З них 228 вже надають послуги громадянам. Загалом у населених пунктах-колишніх центрах районів утворені 461 ЦНАП органів місцевого самоврядування, з яких 455 працюють та обслуговують відвідувачів.

  Мінцифри розробило схвалене Урядом розпорядження КМУ № 254 «Деякі питання оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг», щоб забезпечити єдиний підхід до трансформації ЦНАП.

  До кінця цього року лише у 2 областях у населених пунктах-колишніх центрах районів залишилось утворити по одному ЦНАП органів місцевого самоврядування. Так жодна громада колишнього районного центру не опиниться в ситуації неможливості отримання адміністративних послуг.

  Для забезпечення єдиного підходу щодо визначення територіальної доступності ЦНАП Мінцифри розробило Методичні рекомендації щодо критеріїв територіальної доступності ЦНАП, територіальних підрозділів, віддалених та пересувних робочих місць адміністраторів, згідно з якими мережа ЦНАП повинна розвиватися за двома ключовими критеріями:

  • відстань до точки доступу — не більше 14 км;
  • час на дорогу до найближчої точки доступу — не більше 30 хвилин транспортом за наявності розвинутої інфраструктури.

  Лідерами за кількістю створених точок доступу до адміністративних послуг стали такі області: Івано-Франківська, Волинська, Київська, Львівська, Дніпропетровська, Черкаська, Запорізька, Одеська, Херсонська та Луганська.

  Щоб допомогти громадам у розбудові мережі Центрів, держава виділила 231 млн грн субвенції. Ці гроші спрямовані в 165 громад для трансформації та відкриття нових ЦНАПів та підвищення якості адміністративних послуг.