• In English
 • Мінцифри: Громадські організації можуть брати участь у державних конкурсах на ВзаємоДії
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 13 вересня 2021 року о 16:00

  Мінцифри та партнери запустили сервіс електронних конкурсів на платформі ВзаємоДія. Інститути громадянського суспільства зможуть подавати пропозиції своїх проектів та в разі перемоги отримувати державні гранти на їх реалізацію.

  Відтепер всі етапи — від оголошення конкурсу до визначення переможців — відбуватимуться онлайн. Наступний етап — зробити підписання договору організатора з переможцем теж безпаперовим.

  Що саме змінилося:

  • процедура проведення конкурсу стала електронною;
  • з’явилися єдині правила для учасників та максимально уніфіковані форми документів для участі в конкурсах від різних держорганів;
  • рейтинги проєктів формуються автоматично без втручання організаторів;
  • проведені конкурси та ухвалені щодо них рішення зберігаються в єдиній базі;
  • процедури звітності та розподілу коштів між проєктами переможців стали прозорими;
  • громадяни зможуть брати участь у відборі до конкурсної комісії;
  • громадяни зможуть голосувати за визначення переможців проєктів;
  • органи виконавчої влади зможуть проводити конкурси за допомогою онлайн-інструментів.

  «Запровадження електронного конкурсу проектів значно розширює доступ громадських організацій до державної фінансової підтримки своїх суспільних ініціатив. Кілограми паперів, вимоги особисто везти проекти в столицю, непрозорі конкурсні процедури йдуть у минуле. Тепер кожна організація зможе відправити свій проект у Міністерство або обласну адміністрацію електронно, через платформу ВзаємоДія, а участь у захисті проекту також можна взяти онлайн. Інформація про всі актуальні урядові конкурси проектів буде зібрана в одному місці. Також можна легко ознайомитися з переліком переможців конкурсів, описом їхніх проектів і результатом виконання. Важливо, щоб органи виконавчої влади якомога швидше почали використовувати систему е-конкурсів для надання фінансування проектам громадських організацій», — зазначив керівник програми розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба.

  Ключове завдання Мінцифри — створювати зручні та доступні цифрові сервіси, які поступово витісняють складну бюрократичну тяганину в різних сферах життя. Одна з наших цілей — щоб Україна увійшла до найкращих 20-и країн індексу електронної участі ООН. Саме для цього ми створили ВзаємоДію — національну платформу е-демократії, що об’єднає всі важливі інструменти громадської участі у зручному та впізнаваному інтерфейсі.

  «ВзаємоДія дасть людям можливість впливати на рішення влади онлайн, використовуючи цивілізовані та сучасні інструменти, не виходячи на демонстрації, щоб бути почутими. А представники влади зможуть отримувати швидкий та конструктивний зворотний зв’язок від громадян, ухвалювати оптимальні рішення та підвищувати рівень довіри до себе», — підкреслила заступник Міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська.

  Незабаром на платформі з’явиться новий функціонал, який зараз розробляється і тестується. На порталі можна буде:

  • знаходити актуальні контакти органів влади;
  • переглядати звіти про результати роботи органів влади за попередній рік;
  • аналізувати матеріали громадських експертиз;
  • надавати експертну допомогу під час створення політик;
  • знаходити рекомендації та найкращі практики у сфері електронної демократії.

  Наступного року сервісів е-участі стане ще більше. Ми плануємо запустити оновлені петиції до Кабінету Міністрів України, звернення та запити; публічні консультації, опитування, всеукраїнський громадський бюджет та голосування за членів громадських рад.

  «Проведення конкурсів в електронному форматі — це не лише про зручні механізми та відкриті, прозорі процедури, а й про доступність та безбар’єрність. Запуск цього порталу дасть можливість посилити співпрацю та розширити коло партнерів — як із боку державних органів, так і інститутів громадянського суспільства», — розповіла заступник Міністра молоді і спорту Марина Попатенко.

  «Електронні конкурси проектів інститутів громадянського суспільства на платформі ВзаємоДія втілюють у життя усі ключові принципи Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» — прозорість, громадську участь, підзвітність та використання інноваційних технологій. Завдяки цьому додаткові вигоди та можливості отримають і громадяни, і інститути громадянського суспільства, і держава», — пояснив державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема.

  «Електронна демократія є важливою для побудови діалогу між владою та населенням. Щоб заохотити українців спілкуватися з владою, ми підтримали створення платформи ВзаємоДія. Впевнені, що вона стане зручним цифровим майданчиком, на якому згодом будуть усі інструменти електронної участі, і спонукатиме громадян долучатися до формування національних та місцевих рішень», — зазначив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

  Модуль електронних конкурсів розроблений спільно з Міністерством молоді та спорту України, Міністерством у справах ветеранів України, Міністерством соціальної політики України, Фондом соціального захисту людей з інвалідністю, Програмою EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії, та Українським незалежним центром політичних досліджень.

  Онлайн-трансляція брифінгу — за посиланням.