• In English
 • Мінцифри долучилось до проекту Ради Європи з протидії насильству щодо дітей в Україні
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 17 липня 2020 року о 12:19

  Міністерство цифрової трансформації долучилось до проекту Ради Європи «Протидія насильству щодо дітей в Україні», який є продовженням попереднього Проекту Ради Європи з протидії насильству щодо жінок та дітей.

  Мета проекту – забезпечити підтримку державним структурам, фахівцям та організаціям громадянського суспільства, які працюють у сферах протидії сексуальній експлуатації та насильству щодо дітей, у тому числі в цифровому середовищі.

  Відповідно до даних світової організації Internet Watch Foundation, 0,75% посилань, які містять матеріали сексуальної експлуатації та насильства щодо дітей, походять з України (1007 з 132676 посилань у 2019 році), в той час як у Великій Британії ця частка складає лише 0,04%.

  92% матеріалів, що зображують сексуальну експлуатацію та насильство щодо дітей, містять зображення дівчат. 47% матеріалів, що зображують сексуальну експлуатацію та насильство щодо дітей, стосуються дітей молодше за 10 років. 1% зображених дітей віком 2 роки або менше. 1/3 матеріалів, що зображують сексуальну експлуатацію та насильство, створюються самостійно дітьми.

  Збільшення Інтернет-можливостей одночасно створює ризики, які становлять загрозу життю та здоров’ю дітей: сексторшн, кібергрумінг, кібербулінг, використання дітей у виробництві порнографічних продуктів.

  Генеральний Директор Директорату Стратегічного планування та Євроінтеграції Мінцифри Гульсанна Мамедієва зазначила, що з метою посилення заходів у сфері безпеки та захисту прав дітей Мінцифри розробило Національну стратегію із захисту дітей у цифровому середовищі та активно працює над відповідними змінами в законодавстві з метою криміналізації зберігання дитячої порнографії без мети збуту, криміналізації кібергрумінгу та в цілому імплементації найвищих міжнародних стандартів в цій сфері.

  «Ми також розуміємо наскільки важливо консолідувати Інтернет-індустрію для вирішення цих проблем, які є складними та багатосекторальними. І тільки за підтримки Інтернет сервіс провайдерів ми зможемо ефективно її вирішити», – підкреслила Гульсанна Мамедієва.

  Спільні зусилля з міжнародними партнерами, Офісом Ради Європи, громадськими організаціями та міжвідомча взаємодія дозволять захистити дітей в онлайн-просторі.