• In English
 • Мінагрополітики залучає міжнародних партнерів для фіксації доказів злочинів розкрадання української сільськогосподарської продукції ворогом

  12 вересня Міністерство аграрної політики та продовольства України та Проект міжнародної технічної допомоги Project Expedite Justice (PEJ) уклали Меморандум про співробітництво.

  Проект спрямований на збір та фіксацію доказів злочинів, пов’язаних із розкраданням української сільськогосподарської продукції, навмисним знищенням цивільної інфраструктури, пов’язаної з виробництвом та розподілом продуктів харчування, і, як наслідок, використанням продуктів харчування як зброї у війні, а також відстоювання правосуддя й компенсації жертвам російської агресії.

  PEJ та українські урядовці об’єднали зусилля, щоб запобігти глобальній продовольчій кризі, спровокованій російською військово-морською блокадою українських портів.

  Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зазначив, що збір та систематизація інформації про викрадену та знищену сільськогосподарську продукцію та інфраструктуру в Україні, допоможе встановити розмір збитків та шляхи їх компенсації.

  Як зазначається в Меморандумі, метою є також встановлення та функціонування компенсаційних заходів, у тому числі міжнародних, для України, зокрема, для жертв війни. Також передбачається розробка Методичних рекомендацій щодо надійного збору, збереження та перевірки інформації, що стосується розкрадання їжі, розробка реєстру матеріалів та інформування громадськості.