• In English
 • Мінагрополітики збільшує прогноз урожаю зернових 2018 до 63,1 млн тонн

  Мінагрополітики коригує попередню оцінку урожаю 2018/2019 МР (60 млн тонн +) у бік збільшення та очікує виробництво зернових на рівні 63,1 млн тонн, що на 1,1 млн тонн більше, ніж у попередньому МР. Зростання забезпечить група пізніх зернових.

  Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

  За його словами, попри далекі від оптимальних погодні умови, якість зібраного врожаю не викликає занепокоєння. «Втрати носили фрагментарний характер, і в підсумку ми маємо гідне співвідношення продовольча пшениця/фураж на рівні 60/40», - зазначив Максим Мартинюк.

  Прогноз експорту зернових у поточному маркетинговому році також збільшено – до 42 млн тонн.

  Нагадаємо, для зберігання балансу споживання та експорту українського зерна Мінагрополітики разом з учасниками зернового ринку  підписали Меморандум про взаєморозуміння на 2018/19 МР (укладається з 2011 року). Наразі в Меморандумі зафіксовано обсяг прогнозованого експорту пшениці продовольчих класів на рівні 8 млн тонн  та до 8 млн тонн фуражу. Потреба внутрішнього ринку в продовольчій пшениці складає 4,5 млн тонн.

   Довідково

  Станом на 11 вересня аграріями було намолочено 35,5 млн тонн зернових та зернобобових культур з площі 10,2 млн га, або 69% до прогнозу при врожайності 34,8 ц/га.

  Озимих на зерно було посіяно 327 тис. га, що складає 5% від прогнозу.