• In English
 • Мінагрополітики та НТУУ "КПІ імені Ігоря Сікорського" підписали Меморандум про співпрацю

  Міністерство аграрної політики та продовольства України та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» підписали Меморандум про співпрацю у сфері цифрової трансформації. Меморандум підписали під час Х Фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і Світ».

  Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба зазначив: «Сучасний АПК – багатофунціональний сектор, який розвивається дуже потужно в сторону технологій. Тут гармонічно співіснують і звичні інструменти з 18-19 сторіччя, і дрони для оприскування, якими керуєш зі смартфону».

  У Міністерстві відзначають, що наразі в Україні є великий запит на цифровізацію в агросекторі. Перше – це створення цифрових двійників сільгосппідприємств і бізнес-процесів, візуальних аналітичних систем геопросторових модулей із використанням штучного інтелекту для планування, аналізу, прогнозування рішень на основі синтезу даних із полів, локальних метеостанцій, супутникових даних та ринкової аналітики.

  «Перехід до «розумних ферм» забезпечить рух у напрямку від точного землеробства до повністю автоматизованих систем управління на основі великих даних», – наголосив Тарас Дзьоба.

  Наступний етап – створення інноваційних екосистем, де передові нові розробки можуть бути підхопленими фінансовими інститутами, банками, провідними компаніями.

  «Фермери можуть почувати себе комфортно з постачальниками, з підрядниками, з інфраструктурою, логістикою, контролюючими органами, державою. Такі екосистеми вже розвиваються. Ми в Україні створюємо платформу ДАР, єдину цифрову платформу взаємодії держави і агробізнесу», – підкреслив заступник Міністра.

  Для держави важливою є простежуваність продукції – ланцюжок від поля до столу. Застосування технологій блокчейн для поставок, цифрових паспортів продуктів, введення нових параметрів якості продуктів, для відображення чистоти і природності продуктів.

  «Розвиток технологій вже сьогодні дозволяє роботизацію агропроцесу, з однієї сторони – заміна ручної праці, з іншого боку – можливості для креативних індустрій (програмування, інжиніринг, матеріаловедення) розвиватися», – заначив Тарас Дзьоба.

  Щороку на конкурс Sikorsky Challenge надходить близько 200 інноваційних стартап-проектів. Цьогоріч ювілейний фестиваль відзначився рекордною кількістю заявок – 320 охочих взяти участь.

  До фіналу було відібрано 130 стартап-проектів і науково-технічних розробок за шістьма напрямами:

  • оборона й безпека;
  • промисловий хайтек і космос;
  • зелена енергетика, воднева економіка, екологія;
  • біомедична інженерія і здоров’я людини;
  • аграрна інженерія;
  • інформаційні технології, цифрова країна, кібербезпека.

  Захід тривав з 12 до 14 серпня. Міжнародне журі та інвестори обрали переможців, які отримали фінансову підтримку на реалізацію проектів.

  Отож, переможцями в номінації «Аграрна інженерія» стали такі проекти:

  • Краща бізнес-модель – проект «Mr.Seaweed. Органічний стимулятор росту для рослин з водоростей Азовського моря»;
  • Краща ідея – проект «Автоматизований лазерний опромінювач для інкубації яйця птиці Poultry»;
  • Краще стартап-рішення проблем клієнта – проект «Виробництво гуміново-органо-мінеральних добрив нового покоління»;
  • Краще технологічне рішення стартапу – проект «Інформаційно-телекомунікаційна система моніторингу та керування зрошенням «IPoliv».

  Фестиваль інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і Світ» відбувається за участі представників органів державної влади України, Інноваційних кластерів регіонів, членів міжнародних представництв інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представників українських та міжнародних інвестиційних фондів.