• In English
 • Мінагрополітики: Розглянуто питання створення Державного аграрного реєстру

  Сьогодні, 13 серпня, відбулося перше засідання нового Урядового комітету з питань економічної, фінансової політики, паливно-енергетичного комплексу, розвитку громад і територій та захисту довкілля.

  На засіданні розглядалися проекти законів щодо ядерної енергії та радіаційної безпеки, про житлово-комунальні послуги, а також низка проектів постанов Уряду щодо економічних питань, зокрема питання створення Державного аграрного реєстру.

  «Державний аграрний реєстр – прозора система державної підтримки аграріїв, яка налагодить взаємодію між державою та сільськогосподарським виробником, зробить її простою та доступною. Створення реєстру є вкрай необхідним і Мінагрополітики максимально сприятиме запуску ДАР», - зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Дзьоба.

  За допомогою аграрного реєстру планується надавати державні сервіси, спростити доступ до банківського фінансування та програм кредитних гарантій, а також запровадити програми таргетованої державної підтримки й оцінювати їх ефективність. А ще – спростить аграріям доступ до програм з державної підтримки.

  Нагадаємо

  4 листопада на засіданні Верховної Ради України прийнято у другому читанні законопроект №3295, який створює єдину державну інформаційну систему – Державний аграрний реєстр, а також удосконалює та розширює державну підтримку для сільгоспвиробників. Цей документ передбачає:

  · визначення принципів, на яких надається державна підтримка (прозорість, публічність, цільове використання наданих коштів);

  · виключення положень із закону, які стосуються державного цінового регулювання;

  · запровадження законодавчих підстав для функціонування Державного аграрного реєстру;

  · надання права на отримання бюджетної тваринницької дотації суб’єктам, які займаються козівництвом;

  · надання можливості отримання державної підтримки суб’єктам, які займаються аквакультурою, ведуть органічне виробництво, використовують зрошення, вирощують овочі, плоди та ягоди;

  · запровадження можливості підтримки виробників, які постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

  · уточнення положень щодо виправлення помилок Державного земельного кадастру з використанням програмного забезпечення Державного аграрного реєстру.