• In English
 • Мінагрополітики презентувало законопроект «Про вино та інші продукти виноградарства і виноробства»
  Міністерство аграрної політики та продовольства України, опубліковано 29 листопада 2022 року о 10:59

  28 листопада відбулося чергове засідання робочої групи з питань сприяння розвитку галузі виноградарства та виноробства. Участь взяли Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, перший заступник Міністра Тарас Висоцький та представники виноробної і виноградної галузей України.

  У рамках зустрічі обговорили необхідність запровадження процедури визначення вина без додавання спирту харчовим продуктом, приведення до європейських вимог норм щодо маркування вин. Окрім того, розглянули можливість внесення змін до нормативно-правових актів щодо визначення виноградарсько-виноробних зон України та законодавче врегулювання придбання винограду малими виробниками.

  Також учасникам робочої групи було презентовано фінальну версію нової редакції проекту Закону України «Про вино та інші продукти виноградарства і виноробства».

  Презентований урядовий проект напрацьований у відповідності до нового регламенту ЄС 2021/2117 від 02.12.2021 року та передбачає лібералізацію вимог до вин з географічними зазначеннями, врегулювання деалкоголізації вин, а також лібералізацію вимог до садіння винограду, запроваджує зміни вимог до маркування.

  Разом з тим, документом пропонується декларативний збір інформації про операторів виноградарсько-виноробного ринку та наповнення відповідного реєстру. Передбачається тривалий перехідний період для адаптації представників галузі до змін, що запроваджуються із можливістю добровільного дострокового переходу до застосування прийнятих норм.

  Після узгодження презентований законопроект буде передано для розгляду профільним Комітетом Верховної Ради України.