• In English
  • Ми відстоїмо своє право на проведення будівельної реформи та розбудову комфортного середовища для наших громадян, - Геннадій Зубко
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 05 вересня 2018 року о 14:53

    Реформи в Україні проводити непросто. Виявляється, що три роки роботи Уряду, Мінрегіону спільно з експертним середовищем і громадськістю над новими державними будівельними нормами можна перекреслити простим рішенням суду і зупинити наказ Мінрегіону від 23 квітня 2018 року про затвердження ДБН «Планування та забудова території». Наголошую, зупинити наказ можна, а введення в дію ДБН – ні! Вони опубліковані в квітні місяці і набули чинності з 1 вересня поточного року. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на засіданні Уряду.

    «Сьогодні я звертаюсь до будівельного ринку, архітекторів і проектантів – дотримуйтесь нових ДБН, працюйте за європейськими правилами і стандартами! Громада не повинна бути в заручниках забудовників. Сьогодні громада, яка отримала повноваження і платить податки, стовідсотково хоче жити у безпечному і комфортному середовищі. Сьогодні в судах розглядається 5 позовів по ДБН. Але ми відстоїмо своє право на проведення будівельної реформи і розбудову комфортного середовища для наших громадян!» - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

    Нагадаємо, що наказом Мінрегіону від 23.04.2018 р. №100 затверджено ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», які набирають чинності з першого числа місяця, що настає через 90 днів з дня їх опублікування в офіційному друкованому виданні Мінрегіону «Інформаційний бюлетень Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України». Тобто для всіх зацікавлених сторін було 90 днів, протягом яких вони мали можливість отримати необхідні роз’яснення, процедурно підготуватись до набрання чинності. ДБН вступили в дію 1 вересня. Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києві від 27 серпня 2018 року задоволено забезпечення позову та призупинено дію наказу Мінрегіону від 23 квітня 2018 року про затвердження ДБН «Планування та забудова територій».