• In English
 • Ми відкриті для впровадження спільних концесійних проектів у морському секторі разом з данським бізнесом, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 09 березня 2021 року о 10:24

  Міністр інфраструктури України Владислав Криклій провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Данія в Україні Оле Егберг Міккельсеном 5 березня, у Києві.

  Сторони обговорили перспективи співпраці між обома країнами за різними інфраструктурними напрямками, зокрема у морському секторі. Участь у зустрічі також взяли голова Проектного офісу «SPILNO» Тарас Бойчук, представники Посольства Данії в Україні та Міністерства.

  Владислав Криклій поділився планами відомства у впровадженні перспективних проектів державно-приватного партнерства у морському секторі та розповів, що наразі у співпраці з ЄБРР та IFC Мінінфраструктури активно працює над забезпеченням успішного запуску тендерів щодо 2-х наступних концесійних проектів у Чорноморському морському порту. Це концесії залізнично-поромного комплексу, а також першого і контейнерного терміналів. «Представники ЄБРР та IFC вже погодились профінансувати підготовку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) та конкурсної документації щодо проекту концесії залізнично-поромного комплексу в порту «Чорноморськ». Крім цього, триває підготовка пре-ТЕО концесії першого та контейнерного терміналів Чорноморського порту. Попередні результати дослідження очікуються в березні 2021 року, після чого Мінінфраструктури прийматиме рішення про доцільність підготовки ТЕО», - відмітив Владислав Криклій.

  За його словами, відомство очікує, що концесійні конкурси за проектами в Чорноморському порту будуть оголошені до кінця поточного року. «Ми відкриті для впровадження спільних концесійних проектів у морському секторі разом з данським бізнесом і будемо раді бачити данські компанії серед учасників майбутніх відкритих тендерів», - підкреслив Владислав Криклій.

  Сторони також обговорили можливу участь данської сторони в інших концесійних проектах у морських портах і в реалізації Першої програми державно-приватного партнерства у дорожній галузі.