• In English
 • Ми продовжуємо удосконалювати законодавство для скорочення та заміщення імпортного газу, – Сергій Савчук

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у форумі «Ukrainian Gas Open», де із членами Клубу енергетики обговорив актуальні питання видобутку, а також ефективного споживання газу в Україні.

  «На моє переконання, зазначені напрями тісно взаємопов’язані. Так, скорочення та заміщення імпортного газу завжди було і залишається пріоритетом. І чим вищим буде рівень енергоефективності у різних секторах економіки, тим швидше можна наблизити впровадження ринкових цін на власний газ для усіх категорій споживачів, а також збільшити обсяги його експорту», – повідомив Сергій Савчук під час виступу.

  Як пояснив Голова Агентства, країна вже має певні здобутки. Якщо у 2014 р. населення, бюджетна сфера та підприємства ТКЕ спожили 24 млрд м3 газу, то у 2018 р. – 18 млрд м3 газу. Річний обсяг скорочення використання газу – 6 млрд м3. Це близько 1,2 млрд євро, які країна щороку заощаджує на закупівлі палива.

  Щодо заміщення газу, то за останні 5 років понад 500 млн євро інвестовано у близько 2300 МВт нових котелень та біоТЕЦ, які працюють на альтернативних джерелах енергії.

  Також  у країні працює 70 МВт біогазових установок, що у понад 3 рази більше, ніж наприкінці 2015 року (18 МВт).

  Водночас Держенергоефективності продовжує працювати над удосконаленням законодавства, зокрема, щодо:

  - запровадження прозорої та конкурентної електронної системи торгівлі твердим біопаливом в Україні;

  - створення конкурентного ринку теплопостачання;

  - розвитку сфери виробництва біометану;

  - розвитку ринку рідких біопалив.