• In English
 • Ми повинні перестати бути країною-проблемою – маємо стати країною-можливістю, – Олексій Гончарук
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 жовтня 2019 року о 00:27

  Ідея проведення інвестиційного форуму в Маріуполі 29 жовтня полягає в тому, щоб показати, що Україна змінюється і стає країною-можливістю. Про це Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив на каналі ICTV, коментуючи проведення першого інвестиційного форуму RE:THINK. Invest in Ukraine, який відбудеться з ініціативи Президента України та за підтримки Кабінету Міністрів України.

  «Маріупольський форум – надзвичайно важлива подія для України. Перш за все, щоби показати інвесторам – і нашим, і іноземним – що Україна змінюється, і тут починається зростання. Наш Уряд поставив дуже амбітну мету – зростати, як мінімум,  на 5-7% на рік. І за підсумками 5 років зрости на 40%. Це абсолютно реальна мета. Але для цього потрібно змінити ставлення  до України серед інвесторів. Ми повинні перестати бути країною-проблемою – маємо стати країною-можливістю», – наголосив Олексій Гончарук.

  Він додав, що у заході візьмуть участь багато інвесторів, щоби подивитися, як змінюється країна.

  «Ми збираємо всіх цих людей, щоб продемонструвати дві речі: правила будуть однаковими для всіх. Корупція, рейдерство піде в історію. Сіра економіка також поступово буде йти в історію. І друге – звичайно буде презентовано багато інвестиційних проектів. Ми очікуємо, що в різних форматах буде презентовано більше сотні таких проектів. І великі загальнодержавні, і трошки менші, локальні», – наголосив Прем’єр-міністр.

   За його словами, окремий акцент буде зроблено на розвитку східних територій.

  «Форум буде присвячений, перш за все, інвестиціям. Але я хочу наголосити, що економічне зростання є дуже важливим, зокрема в контексті реінтеграції Донбасу. Тому що там живуть люди і їм потрібно створювати робочі місця, показувати, що ми можемо побудувати спільне майбутнє, а не ділити минуле. Ми – Уряд, який працює на майбутнє», – підкреслив Олексій Гончарук. Він додав, що на форумі будуть, зокрема, презентовані інвестиційні проекти вирішення гострих соціальних проблем.

  Насамкінець, Глава Уряду наголосив на тому, де саме зберуться інвестори: «Маріуполь для нас є символом міста, який пройшов крізь темряву і почав відродження та прагне до зростання». 

  Ми повинні перестати бути країною-проблемою – маємо стати країною-можливістю, – Олексій Гончарук