• In English
 • “Ми пам’ятаємо! Ми сильні”. 85-ті роковини Голодомору 1932-1933 рр.
  Український інститут національної пам'яті, опубліковано 13 листопада 2018 року о 15:34

  Масштабними заходами Україна та світ відзначають 85-ті роковини Голодомору. Міжнародна акція “Запали свічку пам’яті», Міжнародний форум “Україна пам’ятає, світ визнає”, меморіальне засідання Верховної Ради України, відкриття виставки “Україна 1932-1933. Геноцид голодом” та загальнодержавні жалобні заходи 24 листопада покликані вшанувати вбитих у 1932-1933 роках.

  Про це розповіли сьогодні на прес-конференції в УНІА “Укрінформ” Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, народний депутат, голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький, державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко, начальник Управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва МЗС Лариса Дір та директор представництва Світового Конґресу Українців Сергій Касянчук.

  Учасники прес-конференції детально поінформували про заходи, які відбуваються в Україні та світі в рамках інформаційної кампанії, розшифрували гасла, зупинили увагу на символіці відеороликів та візуальних образів, які супроводжують кампанію.

  Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович повідомив, що національні пам’ятні заходи до 85-х роковин геноциду проходять під гаслом “Ми пам’ятаємо! Ми сильні”. У свою чергу слоганом міжнародної кампанії є слова “Україна пам’ятає - світ визнає!”. “Пам’ять про Голодомор єднає українців у нашій державі та в інших країнах, де вони живуть. Вона стала важливим елементом національної ідентичності. Ця пам’ять важлива також як застереження, що може статися із народом, який не зумів захистити своєї свободи. Ми не забули жахи 1932-1933 і готові нині захищати свою незалежність зі зброєю в руках. Тому гасло цьогорічної інформаційної кампанії, присвяченої 85-м роковинам Голодомору: “Ми пам’ятаємо! Ми сильні!”, а серед її візуальних образів - український солдат на тлі Меморіалу пам’яті жертв геноциду та свіча-куля”, - зазначив Володимир В'ятрович.

  Він також повідомив, що до Дня пам’яті жертв Голодомору відбудеться кілька масштабних заходів на державному рівні. Зокрема, в столичній Опері відбудеться мистецька акція, організована Міністерством культури. Пам’ятні заходи за участі Президента пройдуть і в Мистецькому арсеналі та о 16-й годині - біля Меморіалу жертвам Голодоморів. Також 23 листопада о 15:00 у Верховній Раді відбудеться меморіальна сесія, присвячена пам’яті жертв Голодомору.

  Більше читайте на сайті Українського інституту національної пам’яті .