• In English
 • Ми націлені на розвиток ринку соціальних послуг на рівні громад, - Віталій Музиченко
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 04 лютого 2020 року о 16:14

  ”Ми націлені на розвиток ринку соціальних послуг на рівні громад”, - про це заявив заступник Міністра Віталій Музиченко на зустрічі з представниками Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

  ”У пріоритеті – поширення сімейних форм виховання та допомога родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах”, - заявив Віталій Музиченко. Принцип децентралізації передбачає посилення спроможності громад у вирішенні соціальних питань, проте перш за все необхідно визначити потреби кожної громади у соціальних послугах, - зауважив посадовець.

  ”Соціальна політика говорить про те, що соціальний блок включається після встановлення інвалідності, проте нас не влаштовує система, яка функціонує сьогодні”, - заявив заступник Міністра.

  Віталій Музиченко акцентував увагу присутніх на тому, що Урядом було збільшено розмір виплат на дітей з інвалідністю до 3,5 прожиткових мінімумів на дитину, бо витрати і потреби на таку дитину значно більші.

  ”Ми сподіваємось, що збільшення виплат стане стимулом для створення прийомних сімей та будинків сімейного типу, в яких дана категорія дітей матиме можливість отримати більш якісний догляд та реабілітацію”, - наголосив заступник Міністра.

  У ході зустрічі сторони обмінялись думками та визначили плани подальшої співпраці щодо розвитку системи раннього втручання, забезпечення реабілітаційними та соціальними послугами, поширення сімейних форм виховання на рівні громади, а також приведення у відповідність української системи захисту дітей до міжнародних стандартів.