• In English
 • Ми готуємось до можливої адекватної збройної відповіді, аби захистити нашу територію, – Міністр оборони України
  Міністерство оборони України, опубліковано 17 квітня 2019 року о 15:29

  Перебуваючи з робочою поїздкою у військових частинах Львівського гарнізону, Міністр оборони України Степан Полторак поінформував громадськість про ситуацію у зоні операції Об'єднаних сил та заходи, які здійснюються військовослужбовцями ЗС України для забезпечення безпеки та територіальної цілісності держави.

  «Перед початком першого туру президентських виборів в Україні ми виявили поблизу кордону чергову батальйонно-тактичну групу противника, яких наразі загалом вже двадцять дев’ять. Разом з тим ми контролюємо ситуацію та відстежуємо підготовку та пересування російських збройних сил. Звичайно, ми готуємось до можливої адекватної збройної відповіді, аби захистити нашу територію і наших людей», – наголосив Степан Полторак.

  За словами Міністра, наразі на Донбасі є певне загострення та перехід противника на нову стратегію дій.

  «Зараз ворог перейшов до тактики застосування забороненого озброєння, паралельно із залученням диверсійно-розвідувальних груп. Тобто під час мінометного обстрілу, особливо калібром 120 мм, одночасно діють диверсійні групи, які мають завдання щодо розвідки та знищення наших підрозділів», – зазначив Степан Полторак.

  В якості прикладу Міністр оборони нагадав, що 15 квітня цього року під Маріуполем диверсійна група противника під прикриттям артилерійського вогню вийшла на підрозділ Об’єднаних сил, однак була вчасно виявлена. Внаслідок бою двох терористів було знищено та трьох поранено. Окрім того, було захоплене озброєння противника.