• In English
 • Ми готові започаткувати стратегічне партнерство, – зустріч Прем’єр-міністра з главою французької Alstom
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 27 лютого 2019 року о 16:44

  Французький машинобудівний гігант Alstom готовий започаткувати стратегічне партнерство з Україною і розглядає нашу країну як потенційний виробничий хаб європейського рівня. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з президентом компанії Alstom Анрі Пупар-Ляфаржем. Минулого року Alstom відкрила представництво в Україні, і зараз ключовий інтерес компанії – у спільній реалізації проекту оновлення парку електровозів АТ «Укрзалізниця» та включення українських виробників компонентів для залізничного машинобудування до глобальної мережі постачання Alstom.

  «Мені подобається, як розвиваються наші відносини із Францією на політичному рівні. І зараз ми спостерігаємо зростаючу зацікавленість французького бізнесу в співпраці з Україною. Ми це вітаємо, підтримуємо», – сказав Володимир Гройсман.

  «Ми дуже цінуємо момент наших перемовин і пропонуємо не тільки власне закупівлю нашої продукції, а й розгортання потужностей технічного обслуговування та локалізацію виробництва, – сказав у свою чергу Анрі Пупар-Ляфарж. – Ми вбачаємо Україну як потенційно дуже цікавий ринок. Ви маєте всі можливості стати виробничою базою європейського масштабу. Ми, звичайно, усвідомлюємо обсяг роботи, який у нас попереду, але ми приїхали з прагненням започаткування сильного і тривалого партнерства. Україна має виключні переваги з економічної, географічної та політичної точки зору».

  Глава Уряду наголосив, що в кооперації з Alstom Україну цікавить аспект саме локалізації виробництва. Причому попередній термін – 10 років для досягнення 50% локалізації – може бути прискорений.

  «Питання локалізації для нас дуже важливе. Нас цікавить не просто обслуговування, а й повномасштабне виробництво. І тут я згоден з тим, що Україна справді має величезний потенціал. Ми маємо якісну робочу силу, вона конкурентоздатна – по якості і по вартості, – сказав Володимир Гройсман. – Якщо ми визначимо модель нашого стратегічного співробітництва, ми далі визначимо і фінансові питання, і можливості підняти нинішні домовленості до міжурядового рівня».

  У цьому контексті Володимир Гройсман запропонував французьким партнерам попрацювати разом з фахівцями АТ «Укрзалізниця» щодо стратегічної угоди по залізничному транспорту, а також активно придивитися до муніципальних проектів оновлення транспортних мереж.

  «Будемо продовжувати діалог. Чим швидше напрацюємо конкретний план дій, тим швидше будемо рухатися в бік успіху», – сказав Володимир Гройсман.

  Довідково

  Наразі в Україні працюють близько 180 французьких компаній. Спектр їх інтересів – торгівля, виробництво устаткування, вітрова енергетика. Минулого року ці відносини закріпились підписанням договору між МВС України та компанією Airbus Helicopters щодо постачання 55 гелікоптерів для потреб ДСНС, Національної поліції, Нацгвардії та Прикордонної служби.

  Alstom (Альстом) – французька машинобудівна компанія у сфері залізничного транспорту, світовий лідер в інтегрованих транспортних системах. Пропонує повний спектр рішень (від швидкісних поїздів до метро, трамваїв та електронних автобусів), пасажирські рішення, індивідуальні послуги (технічне обслуговування, модернізація), інфраструктура, сигналізація та рішення для цифрової мобільності.

  Ми готові започаткувати стратегічне партнерство, – зустріч Прем’єр-міністра з главою французької Alstom