• In English
 • Мережа кардіоцентрів розширюється: новий ангіограф у Кіровоградській області
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 08 лютого 2019 року о 17:53

  В Олександрійській міській лікарні Кіровоградської області ввели в експлуатацію новий ангіограф та облаштували всі необхідні умови для цього. Це дозволить лікарям робити втручання з високою точністю і рятувати ще більше пацієнтів з серцево-судинними катастрофами - інфарктом і інсультом.

  Реперфузійний центр, який відкриють на базі Олександрійської міській лікарні №1, стане тридцять п’ятим у всеукраїнській мережі кардоцентрів, що в цілодобовому режимі без вихідних готовий надавати високоякісну допомогу пацієнтам з інфарктами і інсультами. Наразі ж фахівці лікарні опановують навички роботи з ангіографічним обладнанням.

  “Встановлення ангіографа - це спільний здобуток та показник злагодженої роботи Уряду і міністерства, місцевої влади, керівників лікарень, медиків та небайдужих громадян. Результатом цих зусиль стануть сотні врятованих життів. Адже жителі Олександрії і прилеглих районів зможуть абсолютно безоплатно і набагато швидше отримати якісну допомогу при інфаркті чи інсульті. Це життєво важливо, адже у таких випадках кожна хвилина може вартувати життя”, - говорить заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

  Ангіограф - це сучасне та ефективне обладнання, за допомогою якого лікарі визначають, де саме у судинах порушений кровообіг. Апарат вартістю 10,5 млн грн придбали за кошти державного та обласного бюджету, а реконструкцію приміщення провели коштом області та міста.

  "Ангіограф дозволить нам проводити діагностику судин серця, нирок, магістральних судин шиї, головного мозку з наступним лікуванням. За допомогою цього апарата також можливо виконувати стентування та емболізацію судин, постановку штучних водіїв ритму серця. У результаті ми зможемо зменшити кількість інвалідизуючих патологій у працездатних осіб та летальність від серцево-судинних хвороб", - зазначив головний лікар Віталій Приходько.

  Завдяки ефективним державним закупівлям через міжнародні організації нині кожен пацієнт з гострим інфарктом міокарда із елевацією сегмента ST (коли від оперативного втручання і встановлення стента залежить життя людини) отримує стент безоплатно. Це вперше держава повністю покриває потребу в стент-системах для пацієнтів, які потребують негайного стентування.

  Сучасні методики лікування, потужне обладнання і його доступність для пацієнтів уже приносять добрі результати: за даними Асоціації інтервенційних кардіологів України, у 2017 році у нових українських реперфузійних центрах показник смертності знизився майже втричі, ніж в цілому по Україні (4,6% проти 12,5% відповідно).