• In English
 • Меморандум з учасниками ринку «зеленої» енергетики враховує інтереси інвесторів, держави та споживачів, - Ольга Буславець
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 15 червня 2020 року о 09:10

  Меморандум про взаєморозуміння між Урядом та інвесторами і виробниками електроенергії з ВДЕ враховує інтереси всіх: і держави, і інвесторів, і споживачів.

  На цьому наголосила в.о. Міністра енергетики та захисту довкілля України Ольга Буславець під час брифінгу.

  "У Меморандумі є умови, які враховують як інтереси інвесторів, так і дають переваги для держави. Завдяки імплементації меморандуму буде зменшено фінансове навантаження на ринок електричної енергії. Це близько 7 млрд грн щорічно протягом терміну підтримки до 2030 року. Загалом за цей період до 2030 року держава зекономить біля 2 млрд євро. Звичайно, це вплине на кожного споживача, який сплачує за електричну енергію", - зазначила Ольга Буславець.

  За її словами, Україна повністю поділяє світові екологічні тренди, але розвиток «зеленої» енергетики має відбуватися відповідно до чітких механізмів.

  «Ми повинні рухатись в напрямку того, щоб наша держава була екологічна, у нас розвивались чисті технології виробництва електричної енергії. Ми підтримуємо всі світові тренди в цьому напрямку. Але ми розуміємо, що ми повинні створити такі умови, щоб забезпечити розвиток «чистої» генерації за більш низькою ціною, щоб наші споживачі могли за цю енергію сплачувати», - заявила в.о. Міністра.

  Для імплементації умов Меморандуму Міністерство енергетики розробило законопроект, який було схвалено Урядом і передано для реєстрації у Верховну Раду.