• In English
 • Медпрацівники, задіяні до боротьби з COVID-19, отримають додаткові виплати, – МОЗ
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 21 квітня 2020 року о 12:04

  Міністерство охорони здоров’я передбачило достатньо коштів, щоб підвищити заробітну плату усім медичним працівникам, які лікують хворих на COVID-19. Кошти за березень уже пішли в регіони, а механізм підвищення зарплат, починаючи з квітня, буде прийнятий на найближчому засіданні Уряду.

  Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив на щоденному брифінгу.

  “Як і обіцяли, у нас є вирішення питання щодо зарплат медпрацівників.

  Тут важливо розмежовувати підвищені виплати за роботу у березні і за всі наступні місяці. Якщо ми говоримо про березень, то це питання з боку Уряду і з боку Міністерства охорони здоров’я вирішено в повному обсязі. Всі кошти державного бюджету перераховані на місця за рахунок медичної субвенції”, – наголосив Максим Степанов.

  За словами Міністра, у відомстві зробили усі розрахунки і зараз справа за місцевою владою та керівництвом відповідних медичних установ.

  При цьому, як підкреслив Максим Степанов, виплата заробітної плати, підвищеної до 300%, починаючи з квітня – матиме інший механізм.

  “Цей ресурс був передбачений змінами до держбюджету, прийнятими на минулому тижні. Документ вже підписав Президент. Кошти на додаткові виплати передбачені у Фонді по боротьбі з COVID-19. Їх отримають усі медичні працівникам, які працюють з COVID-19. Адже захист медичних працівників – наш пріоритет», – зазначив Міністр .

  Він повідомив, що на найближчому засіданні Уряду буде прийняте рішення, в який спосіб будуть нараховувати відповідну заробітну плату. Ці кошти будуть перераховані на місця, щоб не було жодних затримок.

  Очільник МОЗ висловив сподівання, що місцева влада і комунальні заклади охорони здоров’я терміново зроблять відповідні нарахування і виплати заробітної плати.