• In English
 • Маємо зробити все можливе, щоб хоча б одна будівельна спеціальність увійшла в десятку популярних серед молоді, - Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 10 серпня 2018 року о 17:31

  Основний  клієнт будівельної галузі – родина, яка бажає жити у безпечному і комфортному життєвому просторі. Проте розвиток будівництва неможливий без професійних кадрів, починаючи від архітектора та проектувальника і закінчуючи простим будівельником. А з цим в Україні, на жаль, є проблема.

  Про це сьогодні заявив під час заходів до Дня будівельника України Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

  «Дивлячись на результати вступної кампанії-2018, бачимо, що найпопулярнішими залишаються спеціальності за такими напрямками як міжнародні відносини, культурологія, менеджмент соціокультурної діяльності, журналістика, політологія, юриспруденція. Жодної інженерної та будівельної спеціальності. Тож маємо зробити все можливе, щоб хоча б одна будівельна або інженерна спеціальність увійшла до десятки популярних серед молоді!», - зазначив Геннадій Зубко. Також він наголосив, що кадровій проблемі у будівництві сьогодні потрібно приділити максимальну увагу, консолідувавши навколо її вирішення зусилля держави, органів місцевого самоврядування та бізнесу.

  «Важко переоцінити вплив будівельника на економіку. Він наявний в різних галузях: житловому та соціальному будівництві, інфраструктурі, енергоефективності та багатьох інших. Децентралізація сьогодні підігріває попит на будівельні професії. Я навіть «за» те, щоб  дипломні роботи з архітектури, проектування, будівництва чи планування територій студенти захищали у конкретній ОТГ, й навіть на конкретному об’єкті в громаді – школі, дитячому садочку чи медичному закладі. Це покаже перспективу молодим фахівцям залишатись у громадах та розбудовувати їх», - зазначив Геннадій Зубко.

  Він також закликав молодих людей брати активну участь у конкурсах до Директоратів Мінрегіону за будівельним напрямком, які розпочнуться вже восени.