• In English
 • Матвій Бідний: росія використовує кожного атлета для своєї пропаганди
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 22 лютого 2024 року о 14:12

  Очільник Міністерства молоді та спорту України Матвій Бідний поділився думками щодо майбутніх Олімпійських ігор у Парижі із журналістом німецького видання Die Welt. В інтерв'ю, яке проводили в українському посольстві у Берліні, обговорили, як росія використовує своїх та іноземних атлетів для пропаганди, а також про рішення Міжнародного олімпійського комітету (МОК) допустити російських та білоруських спортсменів до змагань у нейтральному статусі. 

  «Нейтрального та аполітичного спорту не існує, тим паче, в росії. Кожен російський атлет буде використаний для російської пропаганди», — говорить Матвій Бідний.

  Матвій Бідний нагадав як після нещодавнього тенісного турніру юна українська спортсменка з необачності потиснула руку «нейтральній» росіянці, а російська пропаганда використала цю сцену проти України.

  «Вони використають всіх і кожного, кожен випадок для своєї пропаганди», — зауважує Матвій Бідний. 

  Керівник Міністерства пояснив, чому Україна виступає за повне виключення представників рф та рб від міжнародних змагань. Він нагадав історичні приклади, як диктатори використовували спорт для власної пропаганди: 

  «Олімпійські ігри 1936 року в Берліні дали Гітлеру можливість зміцнити і розширити свою владу. І ми всі знаємо, що сталося потім… …Напередодні Олімпійських ігор у Пекіні (2008 року) росія почала війну у Грузії. У 2014 році відбулися зимові Олімпійські ігри в Сочі. Путін використовував ігри та Олімпійське перемир'я, щоб реалізувати свої злочинні наміри по анексії Криму. У 2022 році він розпочав повномасштабне вторгнення у нашу країну, поки в Китаї проходили Олімпійські та Паралімпійські зимові ігри. Що буде далі? Що станеться у 2024 році?», — ставить риторичне питання Матвій Бідний. 

  «Всім, хто стверджує, що Олімпійські ігри — це лише спортивний захід, я кажу: ні, це не так. Париж-2024 дуже важливий. Ми всі, весь спортивний світ, усі спортивні асоціації та організації, і зокрема МОК, несемо відповідальність за майбутнє світу», — наголошує очільник Міністерства.

  На завершення Матвій Бідний висловив очікування, що Олімпійські ігри в Парижі стануть символом єдності та поваги до олімпійських цінностей, а участь атлетів з країн-агресорок буде виключена.