• In English
 • Масив інформації про кожен факт воєнних злочинів, вчинених рф, важливо структурувати та пріоритезувати, - Катерина Павліченко
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 19 травня 2022 року о 21:52

  Масив інформації про кожен факт воєнних злочинів, вчинених рф, важливо структурувати та пріоритезувати, - наголосила заступник Міністра внутрішніх справ України під час зустрічі з командою технологічної американської компанії Hala Systems, яка спеціалізується на аналітиці даних та штучному інтелекті.

  «Hala Systems» відома створенням системи попередження про авіаудари цивільного населення у Сирії, а також впровадженням мобільного додатку, який з використанням штучного інтелекту дозволяє структурувати та пріоритезувати воєнні злочини.

  Катерина Павліченко поінформувала, що в українських правоохоронців попереду багато роботи, тому дуже важлива експертна підтримка партнерів у фіксації, розслідуванні та аналізі воєнних злочинів.

  «Аналіз даних значно прискорить процес розслідування воєнних злочинів та створення міжнародного трибуналу для російських воєнних злочинців», - сказала вона.

  Своєю чергою перший заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України Сергій Пантелеєв розповів, що правоохоронці працюють з дуже великим обсягом інформації.

  «З початку повномасштабного вторгнення, слідчі НПУ зафіксували вже понад 12 тисяч воєнних злочинів», - повідомив Сергій Пантелеєв.

  Він також наголосив, що воєнні злочини не мають терміну давності.

  «Рано чи пізно усі воєнні злочинці будуть притягнуті до відповідальності! З початку війни в Головному слідчому управлінні Нацполіції створені два спеціалізовані підрозділи, які займаються безпосередньо розслідуванням таких злочинів», - додав Сергій Пантелеєв.

  Додатково

  На даний час американська компанія «Hala Systems» співпрацює з міжнародними механізмами підзвітності та фіксації воєнних злочинів, зокрема зі Спеціальною комісією об‘єднаних націй, Міжнародним незалежним слідчим механізмом об‘єднаних націй, Організацією по забороні хімічної зброї, а також з Міжнародним кримінальним судом.